Přejít na obsah

Scrubs

Seriál z pera Billa Lawrence, který se stal kultovní záležitostí. Praktikant John ‚J.D.‘ Dorian nastupuje do nemocnice Sacred Heart, je hodně nezkušený,a musí se spolehnout na podporu ostatních.

Dexter

Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Když se ale setmí, promění se ve vražednou šelmu...

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

Battlestar Galactica

Lidstvo stvořilo Cylony aby si usnadnilo život na dvanácti koloniích. Cyloni se však vzbouřili a uprchli neznámo kam. Nyní se po desítkách let vracejí. A mají plán...

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

How not to live your life

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat...

The Black Donnellys

Bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého.

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

True Blood

Synteticky vyráběná krev umožní upírům prozradit svou existenci. Romanticko-hororový seriál natočený podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris.

Navigace

Archiv novinek

Human Target

ilustrační obrázek

Human Target je americký akční TV seriál, vytvořený podle komiksu Len Weina a Carmina Infantina. O televizní zpracování 1. sezóny se postaral Jonathan E. Steinberg. Premiéru měl v lednu 2010 na kanadské CTV a na stanici FOX.
   

Christopher Chance je vlastně osobní strážce a soukromý detektiv v jedné osobě. V komiksu Chance přebírá identitu svých klientů, tím se stává sám terčem, a tak může vypátrat útočníky a hrozbu odvrátit. V seriálu se infiltruje do blízkosti svého klienta, snaží se odhalit, kdo ho ohrožuje a proč, a pak hrozbu eliminuje.
   

V jeho práci mu pomáhají partneři, Winston – bývalý policista a Guerrero, který zvládá jak práci počítačového hackera, vytvoření nové identity, ale umí také velice dobře střílet a bojovat.
   

Na Chance se obrací lidé, kterým někdo usiluje o život, ale nemohou se z různých důvodů obrátit na policii. A tak jsme svědky toho, jak Chance zachraňuje počítačového odborníka, lékařku, nebo třeba princeznu z Walesu. Chance má ale velice temnou minulost, která ho stále pronásleduje, a tak postupně odhalujeme, odkud se Chance vlastně vzal, co dělal před tím, než začal lidi chránit, a jak se poznal s Winstonem a Guerrerem.
   

Určitě vás zaujmou i hostující herci z jiných úspěšných seriálů, jako třeba Grace Park (BSG), Kavan Smith a Christopher Heyerdahl (SGA) nebo Sean Maher (Firefly). A pokud se vám líbily akční scény trilogie s Jasonem Bournem v podání Matta Damona, určitě si Human Target nenechte ujít, protože bojové scény „muž proti muži“ jsou točeny podobným způsobem.
   

Seriál dostal zelenou pro další sezónu, a tak se od 17. listopadu 2010 můžeme těšit na další epizody. Tentokrát se k ryze mužskému osazenstvu přidají i zástupkyně něžného pohlaví – Indira Varma, kterou můžete znát ze seriálu produkce HBO Řím a Janet Montgomery.
   

Text novinky připravil web humantarget­.sff.cz. Děkujeme.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Quinix | 19.11.2010 22:51
 

The Middleman

ilustrační obrázek

Znáte pověry o upírech a vlkodlacích? Čtete komiksy plné superpadouchů, zmutovaných monster a mimozemšťanů? Ti všichni ale existují i ve skutečnosti! A Middleman je tu, aby vás chránil.


Dvanáctidílný seriál z dílny ABC Family podle komiksu od Javiera Grillo-Marxuacha (Charmed, začátky LOST).

Wendy Watsonová pracuje ve výzkumné laboratoři jako recepční. Náhle začne demolovat okolí děsivé monstrum, a sápe se i po ní. V poslední chvíli se objeví neznámý muž v Eisenhowerovském saku, nestvůru zneškodní a zmizí. Wendy vzápětí nabídne práci podivná společnost a brzy se i ukáže, že jde o zástěrku. Ve skutečnosti to byl nábor na Middlemanova parťáka. A tak Wendy začne potírat šílené vědce, mafiány a pekelné sluhy. Při smyslech jí udržuje jenom její aktivistická spolubydlící a filosofující kytarista odvedle.
Middleman  (Prostředník) je přímý zástupce Sil Dobra. Bohužel nikdo neví, co to přesně znamená. Vybavení a zbraně se v Centrále objevují samy od sebe. Současný Middleman je ctnost sama. Pije mléko, protože je dobré na kosti a sprostá mluva se mu protiví natolik, že je v celém seriálu vypípávána.
Robot Ida slouží v Centrále Middlemana od nepaměti. Bohužel před pár dekádami uvízla v podobě Zlé učitelky 2.0 a zůstalo jí to dodnes. Je proto protivná a sarkastická. S Wendy se moc nemusí, a neustále jí podezřívá z užívání drog.

Vzhledem k… exotické povaze řešených případů se můžete těšit na věci jako návštěvu pekla, zrcadlového vesmíru anebo likvidaci ryb-zombies.
Také jistě neurazí pár skvělých guest stars jako Mark Sheppard nebo Kevin Sorbo.
Tvůrce seriálu je očividně fanoušek, protože kadence popkulturních narážek či vysmívání žánrovým klišé je tu opravdu smrtící. Kvalita ale bohůmžel ratingy nedělá.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 21.10.2010 17:35
 

Mad Men

ilustrační obrázek

Sterling Cooper je newyorská reklamní agentura. Píše se rok 1960, a pokud potřebujete zvýšit prodej svých cigaret, aut, anebo i dostat svého člověka do Oválné pracovny, měli byste si tam sjednat schůzku, milerádi vám pomohou. Cenami Emmy a Zlatými glóby ověšený seriál dostane i vás.

Matthew Weiner. Člověk, co se podílel i na legendárních The Sopranos, chodil se svým konceptem po všech čertech. HBO a Showtime odmítly (a jistě si tam rvou vlasy dodnes). Nakonec uspěl u kabelovky AMC – American Movie Classics, která objednala třináctidílnou první sérii. A legenda mohla začít.
Hlavní postavou, a zároveň i devizou seriálu je šéf kreativního oddělení Donald Draper, ztvárněný Jonem Hammem (The Division, 30 Rock). Je to génius v oboru, v tehdy malém reklamním byznysu rychle stoupající hvězda.
Příběh začíná s příchodem nové sekretářky, jedenadvacetileté Peggy Olsonové. Tvrdé poměry panující v prostředí ovládaném výhradně muži jí ale rychle zbavují nadšení. V agentuře i mimo ni sledujeme osudy mnoha různorodých postav. Arogantního kariéristy Petera Campbella, zhýralého společníka Rogera Sterlinga Jr., anebo třeba vedoucí sekretariátu Joan Hollowayové.
Seriál zaujal veřejnost i kritiky svým vizuálem a historickou autentičností. Dodnes nasbíral spousty ocenění, hattricky Emmy a Zlaých glóbů za nejlepší drama, a mnohá další. V současnosti běží čtvrtá řada.
Protože v reklamní branži jsou fúze, bankroty apod denním chlebem, a pořád vznikají příležitosti nacpat nové typy reklam do stále nových médií, máte záruku, že Don Draper a lidé kolem něj budou mít vždy zajímavý život.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 11.9.2010 11:15
 

The Prisoner

ilustrační obrázek

V roce 2009 vyšel v podobě šestidílné minisérie remake seriálu The Prisoner z roku 1967 o kterém sice spousta lidí asi něco málo slyšela, ale už méně jich ho opravdu vidělo.
 

Hlavní postava ztvárněná Jamesem Caviezelem se ocitne na neznámém místě zvaném Vesnice (The Village) a vůbec netuší, jak se sem dostal, či jaký je zde jeho úkol. Vesnice je jakési záhadné městečko uprostřed pouště a všichni jsou přesvedčení, že je to jediné místo v existenci. Lidé ve Vesnici jsou označování čísly a hlavní postava je ostatními označována číslem 6. Záhy se dozvídá o svém údajném životě na tomto místě a to, co se nejprve zdálo jako prostá halucinace začíná být čím dál víc reálnějším. Celou Vesnici vede člověk s číslem 2 hraný excelentním Ianem McKellenem a 6ka se snaží přijít na kloub tomuto místu ve snaze utéct ke svému starému životu v New Yorku, který se mu vrací v krátkých úryvcích vzpomínek a zjistit, proč ho zde vůbec 2 drží.
 

Seriál má opravdu skvělou psychodelickou atmosféru, což ovšem jenom podtrhuje fakt, že The Prisoner není pro každého, neboť je poměrně těžké držet krok s tím, co vám autoři postupně servírují v rámci příběhu a nejeden člověk se v tom lehce ztratí. Hraje se zde prostě hodně na psychiku a to v opravdu velkém měřítku. Rozhodně ho tedy mohu doporučit, pokud chcete náročnějšího, tajemného a napínavého. 


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 17.6.2010 09:55
 

seaQuest DSV

ilustrační obrázek
Rockne S. O'Bannon, tvůrce Farscape a Alien Nation přišel k NBC se svým odvážným seriálovým projektem o ponorce budoucnosti. Dostal zelenou a dokonce i podporu Stephena Spielberga, a tak v roce 1993 ovládl obrazovky jeden z nejvýpravnějších sci-fi seriálů všech dob- seaQuest DSV

Píše se rok 2018, a Země už vyčerpala veškeré suroviny na jejím povrchu. Zbývá už jenom jít je těžit do oceánu. Po celém dně rostou farmy a kolonie, a každá korporace či diktátor si bedlivě střeží své hranice. Spojená Oceánská organizace UEO, nástupce OSN, se zoufale snaží udržet pořádek. A proto staví ponorku seaQuest, která má vynutit mír hrubou silou. Teď už jenom zbývá přemluvit jednoho zasloužilého kapitána s legendární pověstí...

Zajímavé je, že každá ze tří sérií seriálu je úplně jiný žánr. V první se hlavně zkoumalo podmořské dno, pomáhalo se koloniím a divák si odnesl i nějaké to poučení o technologiích, použitých v konkrétní epizodě. Na konci, na pozadí závěrečných titulků o nich mluví Robert Ballard, slavný oceánolog a hledač vraků.
Seriál po první sezóně nepotěšil sledovaností, největší konkurencí mu byl Lois and Clark (Nová Supermanova dobrodružství), a proto NBC razantně zasáhla vývoj seriálu. Postavy nejmíň divácky atraktivní se nahradily hezouny a drsňáky, a přidalo se kvantum akce. Proto je druhá série spíše cosi jako Wormhole X-Treme! (Přesto se v ní najdou dobré epizody). Bohužel sledovanost nadále klesala a NBC dala od seriálu ruce pryč.
Třetí sezóna už byla vysílaná v podstatě z milosti, ukončená v půlce po třinácti dílech, přestože sledovanost už byla opět dobrá. Zde zvolený styl byl, věřte nevěřte, military sci-fi. Ke hlavním postavám se zde připojil Michael Ironside (Starship Troopers, Andromeda, Terminátor Salvation) a hraje zde svou obvyklou roli drsného vojáka. Zavede na seaQuestu nové pořádky a brání mír s o to větší drsností. Celá série má, narozdíl od předešlých, také rozsáhlý storyarc.

Navzdory kolísající kvalitě tento seriál nesmí uniknout pozornosti fanouška žánru. Ať už kvůli prvoligovým hercům (Roy Scheider, Jonathan Brandis, Charlton Heston...), drahému looku, nebo propracovanému světu budoucnosti.

Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 31.5.2010 20:32
 

Dexter

ilustrační obrázek

Seriál Dexter je natočen dle knižních předloh spisovatele Jeffa Lindseyho, který nedávno vydal již čtvrtou Dexterovskou knihu.
 

Hlavní postava, kolem které se točí celý seriál, je zaměstnanec Miamského oddělení vražd jménem Dexter Morgan. Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Svůj volný čas tráví s přítelkyní Ritou nebo s nevlastní sestrou Debrou. Je oblíbený u většiny kolegů v práci, nosí jim koblihy a prostě na první pohled zcela normální člověk. Avšak když se setmí, v Dexterovi se aktivují instinkty zabijáka a promění se ve vražednou šelmu. Jeho oběti jsou jiní vrahové a zločinci, kteří unikli rukám spravedlnosti. Kde právní systém selhal, tam zasahuje Dexter.  Jak sám říká, je neschopný cítit jakýkoliv druh emocí a celý jeho osobní život, vztah s Ritou a takzvaní přátelé, jsou pouze maska, za níž skrývá svou pravou tvář, aby pak mohl o samotě beztrestně vypustit na svobodu svého temného společníka.
 

Oběti si Dexter pečlivě vybírá, podle kodexu, jemuž ho naučil jeho pěstounský otec Harry, v minulosti působící jako policejní detektiv v Miami a díky němu by nikdy jen tak pro zábavu nezabil nevinného člověka a skálopevně se svého kodexu drží. Díky tomu s ním vlastně budete i částečně soucítit a třeba i považovat jeho skutky za spravedlivé. V to vlastně částečně věří i Dexter a někde v hloubi duše si myslí, že kdyby svět okolo něj odhalil jeho pravou tvář, třeba by ho i dokázali pochopit.
 

Dexter je vysílán na kabelové televizi Showtime a tudíž se slovem cenzura se tu nějak přehnaně nepočítá a život masového vraha je zde podáván bez jakýchkoliv servítek. Na pozadí hraje také úžasný soundtrack, skvěle podtrhující atmosféru celého seriálu. Spolu s úžasným hereckým výkonem Michaela C. Halla v roli Dextera tvoří tyto věci jeden z nejlepších seriálů všech dob a opravdu by neměl nikomu utéct. Pokud nemáte rádi krev, budete asi trochu trpět, ale z vlastní zkušenosti jsem už viděl, jak se i takové lidi Dexter naprosto pohltil.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 22.5.2010 20:44
 

30 Rock

ilustrační obrázek

Seriál 30 Rock je americký sitcom, který několikrát ustanovil nový rekord v počtu ocenění. Má na svém kontě Zlaté glóby, nesčetně cen Emmy a mnoho dalšího. O co tady jde?
 

30 Rock je dílem americké televizní scénáristky Tiny Fey, která se předtím angažovala ve skečovém pořadu Saturday Night Live, který spočíval v parodování televizního průmyslu, a zakládal si na hostování slavných hvězd. V roce 2006 si Tina Fey na NBC spustila vlastní pořad, který pojednává o… životě a práci televizních scénáristů ve fiktivní show skečového charakteru. 30 Rock je adresa mrakodrapu na Manhattanu, kde NBC sídlí.
 
Tina také hraje hlavní postavu, vrchní scénáristku Liz Lemon. Ta se snaží udržet své spoluscénáristy, před jejichž prací blednou  i výtvory studia Asylum, na uzdě. Zároveň se stará o výstřelky herců, kteří v show účinkují. A do toho se jí snaží poučovat její šéf- byznysmen Jack Donaghy. Jak si má při tom všem ještě najít přítele?
 

V současnosti v zámoří finišuje čtvrtá řada. Během trvání seriálu se v něm objevilo snad nejvíc hvězd ve vedlejších rolích.  Přes Ala Gorea, Jennifer Aniston po Carrie Fisher.
 

Pokud se vyznáte v americké popkultuře, garantuji vám zábavu na úrovni.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 2.5.2010 12:23
 

Coupling

ilustrační obrázek
Po nedávném How not to live your life jsem se tentokrát rozhodl představit další z dlouhé řady Britcomů a to ne příliš známý počin Stevena Moffata s názvem Coupling (Párování). Toho můžete znát hlavně jakožto autora několika epizod z prvních 4 řad nového Doctora Who. V současnosti převzal otěže nad celou značkou Doctor Who a svým režijním bičem ji popohání kupředu. A to vlastně zároveň vysvětluje hned několik narážek na DW, které se v Coupling vyskytují.
 
Coupling je vlastně takový seriál o tom, jak vést ale hlavně nevést vztah mezi mužem a ženou. Hlavními postavami je šestice přátel, která to má z hlediska vztahů mezi sebou poněkud zamotané. Jane spala se Stevem, Patrick s opravdu velkým… egem, spal se Susan a Sally a asi i se všemi dalšími ženami na planetě, neboť je to takový druhý Barney Stinson, Steve teď chodí se Susan, Jane a Sally jedou po Patrickovi… orientujete se v tom ještě? Ale to by nebyl správný sitcom, kdyby právě díky těmto zamotaným situacím nevznikaly ty nejabsurdnější a zároveň nejvtipnější scény plné nevyřčených, ovšem každému více či méně známých pravd o vztazích, ženách a sexu. Poslední postavou je pak Jeff, který sice nespal prakticky s nikým, ovšem o to více o tom mluví a díky jeho peprným hláškám uslyšíte slova jako prsa a zadek opravdu, ale opravdu často. V jeho podání se však rozhodně neomrzí.
 
Pokud tedy máte rádi HIMYM nebo vám na něm chybí trocha toho pověstného britského humoru, nebo se prostě jednoduše chcete bavit, dejte Coupling určitě šanci. V krajním případě zklamání sice čas strávený sledováním nevracíme, avšak věřím, že to nebude ani potřeba.

Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 12.4.2010 15:33
 

Scrubs

ilustrační obrázek

V roce 2001 na NBC odstartoval sitcom Billa Lawrence (Spin City, Cougar Town), který se stal kultovní záležitostí. V současnosti běží devátá série. A oč vlastně jde?

Praktikant John ‚J.D.‘ Dorian nastupuje do nemocnice Sacred Heart. Je hodně nezkušený, takže se musí spolehnout na podporu ostatních. Seriál vypráví osudy mnoha postav z nemocnice, ať už vrchní sestry, JDho kamaráda ze studií Turka, anebo ne zrovna obyčejného údržbáře.Často sledujeme dění uvnitř (nejen) JDho hlavy, a mnohé představy jsou dovedené do naprostého extrému.

Seriál stojí převážně na postavách a jejich interakci, která je excelentní. Dvojka zženštilý JD a frajerský Turk  zaujala celou Ameriku. Dále nerudný doktor Perry Cox, který JDho častuje dívčími jmény, a nadává na Hugha Jackmana je zdrojem neuvěřitelně vynalézavých urážek a slovních hříček. Pomyslnou třešničkou na dortu je postava šíleného Údržbáře, který JDmu dělá ze života peklo. A to je jen zlomek z myriády barvitých charakterů, které tu najdeme.

Pokud hledáte zaručenou zábavu, Scrubs vám jí poskytnou.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 10.2.2010 17:08
 

How not to live your life

ilustrační obrázek

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat. Bydlí v domě získaném po své nedávno zesnulé babičce. Zde se potkává s Eddiem, bývalou „chůvou“ jeho babičky, který tak nějak patří k dědictví a začne tedy pracovat i pro Dona. Řekl jsem pracovat? No spíš otročit, protože za Dona dělá prakticky všechno od nakupování, až po mytí zad ve vaně. Ale jak oba říkají, není na tom vůbec nic teplého. Dům je ovšem zadlužený, proto se Don rozhodne pořídit si nájemníka. Hrou osudu se jeho nájemnicí stane bývalá školní láska Abby, o které dodnes stále sní. Jako naschvál se mu musí pod nohy začít plést Abbyin snobský přítel Karl a Don začne rozehrávat svou rafinovanou strategii na získání Abby.
 

Z prvního odstavce jste si možná vyvodili, že by mohlo jít o běžný sitcom. Opak je ale pravdou, na tomhle seriálu není absolutně nic běžného. Když to řeknu na tvrdo, je to asi ten nejúchylnější seriál co jsem kdy viděl. Ovšem právě tohle mu dává naprosto jedinečnou šanci Vás královsky pobavit, a pokud nejste zrovna citlivky, tak věřte, bavit se budete. Don Danbury je sám o sobě naprosto jedinečná postava a asi nejlépe ho vystihuje jeho vlastní věta: „Nejsem přece debil, abych myslel jenom pérem. Já myslím koulema.“ Můžete se tak těšit na naprosto ujeté až absurdní scény.
 

Autorem seriálu a zároveň hercem ztvárňujícím hlavní postavu je Don Clark. Všechno to začalo jako krátké online klipy a až později bylo Donovi schváleno vytvoření klasického seriálu. Ten funguje na principu krátkých klipů, které prokládají děj a vždy nám Don jakoby v hlavě představí několik možností, jak nejhůře by daná situace mohla dopadnout. A protože zvažuje všechny možnosti, vždy vybere tu správnou.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 10.1.2010 21:26
 

Řím

ilustrační obrázek

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Zdá se vám to povědomé? Aby ne, určitě jste to brali ve škole. V roce 2005 se natočila seriálová adaptace tohoto příběhu, s prostým názvem Řím. Ve dvou sériích mapuje životy římských patricijů i plebejců v průběhu několika dekád, a končí v okamžiku, kdy Gaius Octavianus usedne jako princeps na trůn.

Mezi spoustou historických postav se vinou i osudy dvou hlavních hrdinů- římských legionářů, kteří byli v Caesarově vojsku. On sám se o nich jmenovitě zmiňuje ve svých Zápisích o válce galské. Jsou to Lucius Vorenus a Titus Pullo.

Seriál Řím je úchvatný především z hlediska kulis. Pro jeho potřeby bylo postaveno kupříkladu římské fórum o poloviční velikosti toho původního. Bohatě zdobené dobové kostýmy či skupina vojáků-komparzistů skutečně vycvičených v boji. To vše působí majestátně a zároveň autenticky.

Připravte se také na střet kultur. Naší a tehdejší. Neplatí téměř žádná tabu, vše je tu ukazováno zcela naturalisticky. Od homosexuality po pití býčí krve.

Co také nesmím opomenout je výborné herecké obsazení. Lucia Vorena ztvárnil známý Kevin McKidd (Cestovatel, Chirurgové), a prostopášného Marka Antonia zase James Purefroy (The Philanthropist).

Možná si říkáte, že seriál o historických událostech vás nemá šanci z příběhového hlediska překvapit. Ale to je omyl. Právě naši dva legionáři se vždycky nějak připletou k dění, a přímo či nepřímo chod dějin ovlivní.Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 27.12.2009 12:22
 

The Black Donnellys

ilustrační obrázek

Tommy, Jimmy, Seana a Kevin, neboli bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého. Žíjí společně se svou matkou v New Yorku a jejich život je doslova a do písmene prosáklý zločinem. Nejhorší je Jimmy, u kterého je kradení a vydírání na denním pořádku. Dále tu máme Tommyho, což je vlastně Jimmyho protiklad. Jeho hlavní starostí je udržení rodiny pohromadě, což mu ovšem naprosto znemožňuje žít jakýkoliv normální život a neustále jen tahá své bratry z bryndy. Sean je sukničkář a Kevin se spíš většinou pohybuje ve stínu svých výraznějších sourozenců. Bratři se ovšem díky svému chování brzy dostanou do konfliktu s italskou i irskou mafií a stávají se postupně vlastně jakousi hlavou celé čtvrti. S tím přichází problémů ještě víc a nevraživost zavládne už i mezi nimi.
 

Vypravěčem je postava Joea Ice Creama. Ten právě sedí v base a líčí celý příběh rodiny Donnellyových z pohledu jejich kamaráda. Ovšem je tak trochu notorický lhář a si občas své vyprávění poněkud přibarvuje.
 

The Black Donnellys je především seriál o rodině, bratrské lásce, nenávisti a všem co k tomu patří. Ovšem i přes nesporné kvality a početné protesty fanoušků byl nakonec se svými třinácti epizodami zrušen. Ale nebojte se, dočkáte se naprosto skvělého, i když možná stále trochu otevřeného ukončení. Dodal bych, že seriál podkresluje skvělý soundtrack, ze kterého ještě více srší všudypřítomná mafiánská a zejména Irská atmosféra.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 2.12.2009 16:11
 

Spaced

ilustrační obrázek

Možná jste v posledních letech zaregistrovali filmy Soumrak mrtvých a Jednotka příliš rychlého nasazení. Svým specifickým stylem a vybroušenými scénáři, plnými popkulturních narážek si ihned získaly hromadu příznivců, a tak není divu, že třetí film už klepe na dveře. Jenomže málokdo ví, že to všechno kdysi začal seriál Spaced. A o čem že je ten?
 

Tim Bisley, talentovaný kreslíř komiksů, je po rozchodu s přítelkyní bez domova. V kavárně se seznámí s neúspěšnou spisovatelkou Daisy Steinerovou, která momentálně taky nemá žádný byt. Při pročítání inzerátů ale narazí na cenově velmi přijatelnou nabídku. Bohužel platí jenom pro páry. Rozhodnou se tedy předstírat šťastný vztah, a byt dostanou. Postarší majitelka domu Marsha ale není zrovna typická bytná. Také další nájemník ze suterénu - výstřední umělec Brian - k pohodovému sousedskému soužití zrovna nepřispívá. Přidejme si k tomu Timova kamaráda Mikea, který je vášnivý militarista, a Daisyinu známou Twist, považující špatné kombinace barev za hrdelní zločin, a dostaneme skvadru lidí, se kterou je o zábavu postaráno. Seriál sleduje jejich osudy až do velkého finále.
 

Objevují se tu narážky na jiné legendární seriály jako Babylon 5, A-Team, Doctor Who a mnohé jiné. V ději se vyskytují zcela mimochodem, ale když už narazíte na nějakou debatu, můžete si být jisti, že Vás přivede na pochyby, jestli byste ty cony neměli omezit.
 

Herecké obsazení také nemůže urazit. Roli Tima Bisleyho ztvárnil skotský komik Simon Pegg (Mission Impossible III, Star Trek) a jeho divadelní kolega Nick Frost mu opět stojí po boku, tentokráte v maskáčích. V epizodních či vedlejších rolích se objevuje skutečná elita, například John Simm (Life on Mars, Doctor Who 2005), či Bill Bailey (Black Books).
 

I když má seriál pouze dvě sedmidílné řady, zapsal se hluboko do srdcí fanoušků a ti na něj nedají dopustit.Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 8.11.2009 17:54
 

The Guild

ilustrační obrázek

Prvním kouskem v rámci mého nového seriálového koutku navazujícím na přednášku z ConventiConu 2009 „Zoidyho seriálové tipy“ a její plánované pokračování na Festivalu Fantazie speciál 2009 bude seriál The Guild.
 

Jak už by lidem znalým MMO RPG žargonu mohl název napovědět, jedná se o seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry. Ti se ze začátku znají pouze přes internet a o to více je pak zajímavé sledovat, co se stane, když jsou nastalou situací nuceni se konečně konfrontovat tváří v tvář. Hlavní postavou je „healerka“ Codex, která se i ve světle své závislosti a neustálých společenských sabotáží ze stran svých spoluhráčů snaží vést normální život a navázat vztah. Ovšem poté, co se jí u dveří objeví jeden ze spoluhráčů Zaboo, je neúspěch prakticky zaručen.
 

To, co začalo naprosto nevinně, se s příchodem propagačního hudebního klipu „Do you wanna date my avatar“ změnilo v šílenou online mánii, a nejeden člověk si byl nucen svým hříšným podvědomím pouštět tento klip pořád dokola a dokola. Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti. Pokud Vám to však nestačí, tak dalším důvodem ke sledování, zejména pro mužskou část publika, může být autorka seriálu, v poslední době velice populární Felicia Day (Dr. Horrible's Sing Along Blog, Dollhouse, Buffy), zároveň ztvárňující postavu Codex.
 

The Guild je koncipován jako webový seriál s krátkými epizodami v délce asi 3-8 minut. Co je však důležitější, je dostupný zdarma hned přes několik různých kanálu a to např. X-Box live, MSN video, Youtube či oficiální stránky www.watchtheguild.com. Pokud byste však rádi finančně přispěli na tvorbu, je možné si zakoupit i oficiální DVD.
 

Abyste se u tohoto exkluzivního náhledu do pařanovy duše bavili, nemusíte být vůbec jedním z těch, co tráví dlouhé hodiny zabíjením virtuálních kanců, doufaje, že z nich vypadne kus kůže, tolik potřebný k dokončení úkolu. Většina lidí se stejně nakonec do seriálu vžije tak, že s koncem každé epizody hned prahnou po další a říkají si, proč sakra ten Zoidy dělá ty titulky tak pomalu…


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 6.10.2009 23:57
 

True Blood

ilustrační obrázek
Po delší době přicházíme s dalším doporučením. Tentokrát se jedná o seriál True Blood. Děj seriálu se odehrává v malém městečku Bon Temps v Louisianě, v době, kdy upíři světu prozradí svou existenci a stanou se běžnou součástí společnosti. To jim umožní synteticky vyrobená krev, která je k dostání v běžném sortimentu pod názvem Tru Blood (odtud název série). Upíři již nemusejí získávat krev z lidských obětí a stávají se jakousi všeobecně trpěnou minoritou.

Hlavní linie příběhu se točí okolo servírky Sookie (Anna Paquin) jež má dar číst myšlenky druhých. Až na tuto otravnou maličkost, která ji tak trochu předurčuje do role outsidera, si vede celkem spokojený život spolu se svou babičkou a bratrem Jasonem. Jenže nic netrvá věčně a jednoho večera vejde do baru kde Sookie pracuje, upír Bill Compton (Stephen Moyer). Po té co mu dívka zachrání život se začínají sbližovat. Jenže s Billem se do Bon Temps větře i všudypřítomný strach, když se v okolí odehraje hned několik záhadných vražd...

Tento romanticko-hororový seriál je natočen podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris. V současné době dobíhá druhá sezóna a již je oficiálně potvrzená třetí. Seriál vyhral Zlatý Glób, dvě ceny Sattelite Awards a také ocenění American Cinema Editors.

A jedna informace na závěr. Tímto seriálem končí naše doporučovací série a začíná zcela nová. Tipů na neznámé i známější seriály se chopí Zoidy, autor úspěšné přednášky z Conventiconu.

Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Sopdet | 3.9.2009 20:59
 

Star Trek: Deep Space Nine

ilustrační obrázek
V tomto měsíci se podíváme na další sci-fi seriál. Řeč bude o Star Trek: Deep Space Nine (dále DS9).

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, určenou původně ke zpracování rudy, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl a připravil ho na vstup do Federace. Právě on objeví červí díru, která vede až do vzdáleného Gama kvadrantu. Rázem se nevýznamná část Alfa kvadrantu dostává do popředí. Tato skutečnost s sebou ovšem taktéž přináší problémy. Počáteční konflikty s Cardassií či odboji různých druhů pouze připravují půdu na něco většího. Do hry vstupuje tajemná mocnost Dominion z Gama kvadrantu. Její nástup je pomalejší a o to drtivější. Míchá kartami a velmoci Alfa a Beta kvadrantu se snaží držet krok a uchovat naživu alespoň sami sebe.

První tři série je DS9 poměrně normální Star Trek s důrazem na postavy. Epizodní, ale zajímavé příběhy, ve kterých se občas vyskytnou části skládanky, které do sebe postupně zapadají a vytváří celkovou zápletku. Čtvrtá série se obecně bere jako přelomová, kde se důsledky věcí minulých začínají naplno projevovat. Od páté série už divák zažívá pořádnou jízdu. Stále najdeme epizodní příběhy, ale taktéž kontinuální děj, který na konci vyvrcholí v dechberoucí desetidílný závěr.

To, že se seriál soustředí okolo vesmírné stanice, rozhodně příběh nebrzdí. Lodě jsou rychlé, okolí kolem stanice rozlehlé a červí díra, na kterou je vidět z okna stanice, může hrdiny případně přemístit během chvilky do dalšího kvadrantu, kde na ně čeká plno nových problémů.

DS9 vyniká v několika věcech. Vedle příběhu a atmosféry také postavami, ať už se jedná o hlavní či vedlejší, kladné či záporné. Ty jsou velmi dobře propracované, uvěřitelné, netrpí černobílým zařazením a vyvíjejí se na základě jejich zážitků a celkového děje. Vyzdvihnout se musí též vztahy a vzájemné interakce, které tu opravdu fungují, ať už jde o přátelství, nenávist, lásku nebo i jen nezávislé popovídání v baru.

DS9 je ze všech Star Treků brána jako nejdrsnější. Ne vždy se tu jedná naprosto čestně a občas je nutné volit mezi morální čistotou a přežitím. Někdy je těžké určit, kdo je vlastně na které straně (nejlépe na té svojí), nicméně to neznamená, že by se tu vyskytovali jen ti špatní a ti méně špatní. Stále je to o cti, dobrotě, obětavosti, síle přátelství apod.

Na své si přijdou i milovníci bitev. Sice si musí chvíli počkat, ale čekání stojí za to. Boje ve vesmíru jsou dobře zpracované, velmi působivé a lze vidět i stovky lodí v jednom záběru.

V DS9 si lze užít postav, příběhů, bitev, intrik, detailů i atmosféry. Jestliže jsou to ty kvality, které hledáte, stačí se jen nechat pohltit červí dírou.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Tar-ara Istandil | 25.6.2009 03:32
 

Supernatural

ilustrační obrázek
Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není. První série začíná tím, že otec Deana a Sama zmizel, a oni se ho vydají hledat. Sam, který chtěl s lovením démonů skončit, odešel od otce a bratra na vysokou, ale tahle událost ho donutila se vrátit. Postupně, jak zjišťují informace o otci a sobě, Sam vidí, že do školy se vrátit nemůže a události během dalších tří sérií naberou spád, kdy se pouto mezi bratry posílí a oni musí bojovat i s věcmi, které se dotýkají jich samých, jejich minulosti, jejich rodičů a možná i nějakého vyššího poslání, které bylo určeno dlouho před jejich narozením…

Supernatural právě skončil čtvrtou sérií, na americké televizi CW. Tvůrcem seriálu je Eric Kripke, který se předem rozhodl, že seriál bude mít jen pět sérií, a podle toho seriál píše. Každá série stojí samostatně, a v každé z nich se řeší samostatný story-arc, který se ovšem ve větším měřítku odráží do story-arcu celého seriálu.

Seriál je sám o sobě spíše epizodní, kdy bratři někam přijedou, zaženou ducha nebo zabijí démona, ale i v jednotlivých epizodách se zmíní o „větším problému“, který řeší v rámci série a celého seriálu, a když to divák nejméně čeká, tak i během zcela rutinní epizody se na konci dozví nějaké překvapení.

Supernatural je často mylně označován za jinou verzi Buffy. Není to pravda, i když k tomu srovnání často svádí. I tady velmi často padají vybroušené hlášky, dialogy mezi bratry jsou skvěle napsané a některé epizody jsou tak nápadité a originální, že se divák směje a bojí zároveň. U epizod nesouvisejících se story-arcem tu ale tvůrci sázejí spíš na klasický horor, v němž jde o atmosféru a strach z neznámého. V seriálu se tak objevilo už všechno od duchů přes upíry, až po oživlé přízraky z pohádek.

Supernatural baví a děsí zároveň, a když mu dáte šanci, nebudete zklamaní.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Klenotka | 29.5.2009 12:45
 

Babylon 5

ilustrační obrázek
Nějaký ten měsíc se s několika dalšími sešel a my opět přicházíme s doporučením sci-fi seriálu, který chováme v našich srdcích. Tentokrát to je Babylon 5.
 
Na příštích několika řádcích se pokusíme stručně popsat některé okolnosti děje. Je to docela oříšek, neboť je to seriál tak kontinuální a komplexní, že říct o něm něco a příliš nevyzradit je úkol téměř nadlidský.

Píše se třiadvacáté století pozemského kalendáře. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a sílí po všech stranách. Stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...
Díky nedorozumění a přehnanému sebevědomí lidský bitevník zničí loď sousední Minbarské federace. Bohužel na její palubě byl i důležitý minbarský politik, a tak začíná nelítostná válka. Země se proti mnohem vyspělejšímu soupeři nedokáže efektivně bránit a brzy se ocitá na pokraji porážky. Jenže minbaři na samém prahu vítězství válku z neznámých důvodů vzdávají a snaží se s lidmi sblížit. Vděčné lidstvo si dává za cíl zabránit podobným situacím v budoucnu a zakládá Babylon project - postavení diplomatické/obchodní stanice v neutrálním prostoru, kde se budou mezirasové konflikty řešit mírovou cestou. První tři Babylon stations byly ale sabotovány a čtvrtá zmizela neznámo kam pár hodin po spuštění...
 
Babylon 5 je po několika letech konečně hotový a připravený k nalodění velvyslanců z hlavních galaktických mocností, z Minbarské federace, Narnského režimu, Centaurské republiky a konečně i z tajuplného Vorlonského impéria. 
 
Vesmír Babylonu 5 je revoluční ságou o pěti sériích, sedmi filmech a nedokončeném spin-offu Crusade. Vypráví o situaci v Mléčné dráze v mnoha poutavých liniích. Politické machinace a převraty, války o čest i přežití, vývoje charakterů a vztahů mezi postavami - to vše je Babylon 5.

Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Tillion | 15.4.2009 20:39
 

Battlestar novinky

ilustrační obrázek
Milí členové, náhodní kolemjdoucí,
protože jsme fanklub, který není orientován pouze jedním směrem, ale na více seriálů, rozhodli jsme se, že pro vás připravíme takového malého rádce a průvodce seriály, které jsou něčím aktuální, a které byste si neměli nechat ujít. V našem prvním dílu se podíváme na Battlestar Galacticu. Ta si teď v Americe kroutí přestávku, než se 16. ledna rozeběhne druhá polovina čtvrté série, která celý seriál zakončí. V českých luzích a hájích je momentálně taky klid, na Nova Cinema v říjnu skončila dabovaná třetí řada a kdy či jestli se můžeme těšit v mateřském jazyce i na řadu čtvrtou zatím definitivně rozhodnuto nebylo. Víme pouze, že Nova plánuje nákup čtvrté řady. Galactica se ale pravděpodobně na naše obrazovky vrátí alespoň v repríze, takže kdo premiérové vysílání nestihl, nebo neměl doma Novu Cinema (která je nyní dostupná mnohem většímu počtu diváků skrze DVB-T) nemusí házet raider do žita.

Pokud hledáte jakékoli podrobnosti o seriálu, tak doporučujeme podívat se na bsg.cz, nejobsáhlejší českou stránku, nebo oficiální web.

Pokud si o BSG chcete jen popovídat, využijte sekci na našem fóru.

Nakonec pro vás máme malé překvapení, speciální wallpaper fanklubu s BSG tématikou a ikonky do fór. Snad se vám budou líbit. 

Každopádně nezapomeňte. Již tento víkend!

Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Pomeranc | 13.1.2009 00:00
 

Přihlášení

Doporučujeme

Doctor Who CZ BSG.cz - Battlestar Galactica SciFi-Guide.net Gateverse.cz - SG-1/Atlantis/Universe Stargate.sk Justified How I Met Your Mother Fringe.sff.cz