Přejít na obsah

The Guild

Webový seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry.

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

How not to live your life

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat...

The Black Donnellys

Bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého.

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

Battlestar Galactica

Lidstvo stvořilo Cylony aby si usnadnilo život na dvanácti koloniích. Cyloni se však vzbouřili a uprchli neznámo kam. Nyní se po desítkách let vracejí. A mají plán...

Dexter

Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Když se ale setmí, promění se ve vražednou šelmu...

True Blood

Synteticky vyráběná krev umožní upírům prozradit svou existenci. Romanticko-hororový seriál natočený podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris.

Navigace

Archiv novinek

Něco končí, něco začíná

ilustrační obrázek

Vážení členové fanklubu, milí návštěvníci,

možná jste se už všimli, že fanklub se posledních pár měsíců nachází v podivném stavu, který by se dal bez nadsázky nazvat klinickou smrtí. Bohužel, činnost fanklub za tři roky existence nenaplnila očekávání naše, ani pravděpodobně většiny členů. Jak v současném vedení tak de facto i v celé fanouškovské obci je cítit úpadek motivace i zájmu fanklub dále udržovat a rozvíjet.

 

Co s tím?

Z těchto důvodů jsme se rozhodli uvolnit pevnou strukturu organizovaného fanklubu do volnějšího spolku. Prvním krokem k této akci je, počínaje dnešním dnem, zrušení členských příspěvků a rozdělení registrovaný/člen.

 

Co bude dál? Co se stane s členskými výhodami?

 • Vlastní výroba fanklubových předmětů bude zrušena a zbylý merchandising se doprodá na následujících akcích. Zahraniční objednávky se v současné formě již také neuskuteční. V obou těchto případech je možné, že se objeví nějaké nabídky v modelu „fanoušci sobě“ nicméně Fan-Project zde může zastávat pouze propagační úlohu.
 • Pomoc s účastí na zahraničním conu – tato akce se nikdy neuskutečnila a zřejmě ani neuskuteční
 • Vlastní web pod doménou fan-project.com – Tato možnost zůstane určitě zachována pro nové seriálové weby, kde koneckonců nebyla podmínka členství ani teď. Osobní web v současnosti nikdo neprovozuje.
 • Různé výhody na akcích klubu – viz dále.

Činnost nového spolku se  zúží na pořádání srazů a podobných akcí a linií na conech. Zůstatek na fanklubovém účtu a další výtěžek z doprodeje merchandisingu bude použit na podporu budoucích akcí, ceny do soutěží a případně věnován na dobročinné účely.

 

Budoucí vedení fanklubu je ještě otázkou k diskuzi. Na vedení se může podílet širší a otevřenější skupina než doposud, zda-li bude volená nebo ne, a jakou formou, je otevřenou otázkou. Současný model je ale po rozvolnění fanklubu pravděpodobně nerealizovatelný.

Stejně tak podoba webu je zatím otevřenou otázkou. Úplně zrušit (a ztratit tak „domov“ značky Fan-Project) ho samozřejmě nechceme, ale současná podoba založená na vydávání novinek již zřejmě nebude příliš atraktivní. Veškeré návrhy k tomuto, ale i k jiným tématům jsou velmi vítány.


Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 14.2.2011 21:49
 

PF 2011

Fan-Project přeje všem krásné prožití Silvestra a ať oslavíte ten Nový rok co nejlépe. Žijte dlouho a… jak si přejete :-).

 

 


Kategorie: Oficiálně | Autor: Tar-ara Istandil | 29.12.2010 02:18
 

Zlaté pero Jessicy Fletcherové

ilustrační obrázek
Milí seriáloví fanové všeho druhu,
taky občas kroutíte hlavami nad prací scénáristů, páchajících váš oblíbený seriál? Říkáte si, že byste zvládli napsat mnohem lepší příběh? Nebo už snad máte doma plný šuplík nových dobrodružství a nevíte, co s nimi? Máme pro vás řešení, pošlete je nám. Fan-project vyhlašuje první ročník literární soutěže „Zlaté pero Jessicy Fletcherové“.
Přijímáme všechny povídky, které budou splňovat níže uvedená pravidla. Přijaté příspěvky následně zhodnotí porota složená ze znalců seriálů a mateřského jazyka (gramatika je základ a chyby automaticky sníží hodnocení). Autoři nejlepších tří povídek budou odměněni hodnotnými cenami.
Proto neváhejte a dokažte, že jste lepší, než někteří scénáristé.
Těšíme se na vaše povídky.

Pravidla soutěže

Kategorie: Oficiálně | Autor: Eleira | 30.3.2010 12:55
 

PF 2010

Vánoce jsou tady a zanedlouho vstoupíme i do nového roku 2010. Fan Project vám přeje, abyste svátky strávili v klidu a pohodě nebo akčně a naplno, to už je na vás. A nechť je další rok (ještě) lepší jak ten minulý. My se vám ho budeme i nadále snažit co nejvíce zpříjemnit. Nechť vás provází ...to, co si přejete.


Kategorie: Oficiálně | Autor: Tar-ara Istandil | 24.12.2009 03:21
 

Nový web pro Fan-Project

ilustrační obrázek
Jak jistě mnozí z vás ví, tak SGAP-Fanklub změnil v září svůj název na Fan Project, který více zastupuje naše představy o náplni klubu. Už tehdy jste se mohli dočíst, že spolu s touto změnou přijde i nový web a jsme rádi, že se nám jej podařilo dnes zprovoznit. Jak vidíte, tak i on nyní reprezentuje náš záměr nebýt orientováni pouze na Hvězdnou bránu. Příkladem nejviditelnější je určitě hlavička, na které se střídají naše různé seriálové tipy. Ty budeme postupně doplňovat, takže se určitě máte na co těšit.

Doufáme, že se vám budou nové stránky líbit a že je budete rádi navštěvovat. :-)

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 10.11.2009 23:03
 

Vítejte ve Fan Projectu

ilustrační obrázek
Jedna éra končí, druhá začíná. I tak by se dal označit výsledek hlasování členské obce o změně názvu fanklubu. Pro se vyslovilo 89%, proti 11% hlasujících. SGA-Project Fanklub se tedy mění na Fan Project.

Co přijde nyní? Změna nebude okamžitá, nicméně už na FF Speciálu byste měli mít možnost se zastavit u stánku ne SGA-P Fanklubu, ale Fan Projectu. :-)  Jednou z hlavních a asi nejviditelnějších změn bude také redesign fanklubového webu. Pokud máte zájem zkusit navrhnout jeho novou podobu, napište si o podrobnější instrukce na fanklubový e-mail.

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 15.9.2009 22:35
 

Změní fanklub název? Je to na vás.

ilustrační obrázek
Milí členové,
když jsme založili fanklub řekli jsme si hned na začátek, že by měl mít širší záběr než jen Stargate. To se snažíme také dodržovat, bohužel název SGA-Project Fanklub je z tohoto hlediska dosti zavádějící a v očích mnoha lidí evokuje právě pouze Stargate. Proto jsme se rozhodli stávající název fanklubu změnit. O tom už nějakou dobu víte, neboť i vy jsme měli možnost navrhnout název nový a za všechny došlé návrhy tímto děkujeme. Správní rada tedy ze všech dostupných možností vybrala návrh, který si myslí, že bude nejvíce odpovídat našemu zaměření. Tím názvem je Fan Project. Proč si myslíme, že je právě tento návrh nejlepší?
 1. Zvolený název vyjadřuje to co jsme, tedy fanoušci, kteří mají své seriály rádi.
 2. Vyjadřuje to, že fanklub je provozován právě fanoušky pro ostatní fanoušky.
 3. Není specifikován pouze na jednu specifickou skupinu (např. Sci-fi), protože máme rádi i dobré sit-comy, detektivky a vůbec seriály jiných žánrů.
 4. A v neposlední řadě pokračuje v tradici Projectů a je tak snadno zařaditelný mezi naše ostatní aktivity. Prostě patří do rodiny.
Název fanklubu je součástí stanov klubu, a jeho změnu musí posvětit členská obec. Proto vám ho nyní předkládáme ke schválení, což můžete učinit v hlasování pod odkazem níže, které bude trvat dva týdny, ode dneška, 1.9.2009 22h do 15.9.2009 22h. Doufáme, že se vám nový název bude líbit, a že to svým hlasováním také ukážete. Vězte, že jeho výběr nebyl vůbec jednoduchý.Kategorie: Oficiálně | Autor: Pomeranc | 1.9.2009 22:00
 

Změna čísla fanklubového účtu

ilustrační obrázek
V souvislosti se změnami ve vedení fanklubu dochází také ke změně čísla fanklubového účtu. Od dnešního dne proto zasílejte veškeré platby na účet:

194717092/0600, GE Money Bank, a.s.

Došlo také ke změně klubového ekonoma. Dotazy související s platbami proto nyní směřujte na Veroniku "Nefertiti" Černou.
 

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 19.8.2009 21:43
 

Navrhněte nový název fanklubu

ilustrační obrázek
Jak jistě alespoň někteří víte, SGA-Project Fanklub je klubem pro všechny fanoušky všech možných seriálů. Bohužel, pro neznalého budí náš název asociaci jen s jedním konkrétním seriálem. Již delší dobu si pohráváme s myšlenkou název klubu změnit a otevřít tak dveře fanouškům, kteří se z jakéhokoliv důvodu nechtějí do fanklubu, který má v názvu SGA, připojit.

Nový název by měl vystihovat skutečnou podstatu a činnost fanklubu, zároveň se ale nechceme vzdát spojení s *-project weby. A jak známo, víc hlav víc ví, obracíme se na Vás, členy a přátele fanklubu. Pošlete nám své návrhy nového jména do 9.8.2009 na fanklubový mail fanklub@sga-project.com.  Vítězný návrh vybere Správní rada a výherce obdrží, krom nehynoucí slávy, i ceny z fanklubové produkce.

Pravidla ankety.

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 14.7.2009 20:30
 

Výsledky voleb Správní rady 2009

ilustrační obrázek
A je to tady přátelé, historicky první volby správní rady jsou u konce. Do Správní rady SGA-Project Fanklubu byli zvoleni tito lidé:

Ondřej "Pomeranc" Růžička
Zuzana "Tar-ara Istandil" Minaříková
Jan "Quinix" Langer
Lenka "Klenotka" Klicperová
Petr "Tillion" Nusko
Jakub "Ashrak" Šimon
Jana "Eleira" Hažlinská
Martina "Sopdet" Červená
Michal "Geser" Asztalos

Na první schůzi zvolí předsedu fanklubu a po následující dva roky budou řídit jeho chod a činnost. Volební účast dosáhla 40%.
Podrobné výsledky voleb si můžete prohlédnout zde.

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 22.6.2009 21:00
 

Volte novou Správní radu

ilustrační obrázek
And so it begins.... Právě v tuto chvíli odstartovaly první volby fanklubové Správní rady. Nakonec se přihlásilo 11 kandidátů, takže je z čeho vybírat. Rozhoduje se o budoucím směřování fanklubu, proto volte moudře a uvážlivě. A hlavně volte, protože čím více členů odešle své hlasy, tím bude výsledek voleb objektivnější.Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 25.5.2009 20:00
 

Volby Správní rady 2009

ilustrační obrázek
Drazí členové,
je to již skoro rok, co SGA-Project Fanklub funguje, a nyní přichází na řadu první volby vedení. Současná Správní rada totiž nevznikla volbou, jak požadují stanovy, ale z týmu lidí, kteří start fanklubu připravovali. A proto předá své vládnutí nové radě již po roce.
V této souvislosti vydává Správní rada také dva volební předpisy upravující otázky kandidatury a průběhu voleb. Volby nové rady proběhnou v termínu od 25.5.2009 20h do 22.6.2009 20h. Výsledky budou zveřejněny v průběhu dalšího dne.
Pokud nechcete být pouze pasivním členem, ale chcete kandidovat a stát se členem vedení, ve zmíněném předpise také najdete, jaké náležitosti má mít kandidátka. Tu je třeba odeslat nejpozději do půlnoci 24.5. na fanklubový mail fanklub@sga-project.com.

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 13.4.2009 21:52
 

Týden poté

ilustrační obrázek

Je to již něco málo přes týden od chvíle, kdy jsme spustili fanklub. Rád bych shrnul, co se stalo, děje a bude dít.

V této chvíli máme 99 zaregistrovaných členů a z toho zatím 29 lidí zaplatilo. Rozdíl v počtech je patrně způsoben platbami na FF. Co se objednávek suvenýrů týče, máme 35 objednaných trik a 23 fanklubových placek. Objednávky samolepek musely být deaktivovány z důvodu právních nejasností.

V současnosti se domlouvá přesné datum další schůze správní rady a také hlavní předměty setkání. Zde je několik z nich:

 • dořešování suvenýrových problémů a otázka rozšíření nabídky
 • propagace fanklubu
 • příprava přednášky na FF
 • otázka dočasného členství
 • plány do budoucna

Tímto bychom vás rádi požádali, abyste nám poslali své návrhy jiných témat, která by se podle vás měla řešit.

Co se budoucna týče, máme již připraveny tři nové suvenýry, které se na webu co nejdříve objeví.


Kategorie: Oficiálně | Autor: Tillion | 2.6.2008 00:00
 

Zpráva o hospodaření za měsíc květen

ilustrační obrázek

Naše ekonomické oddělení vám předkládá zprávu o hospodaření za měsíc květen. Najdete ji v členské sekci, v kategorii dokumenty. Obsahuje informace o příjmech a výdajích, rozčleněných do několika položek.

Tyto zprávy budou zveřejňovány s měsíční periodicitou, vždy k začátku následujícího kalendářního měsíce. Přístup k dokumentu mají všichni platící členové. V případě zájmu má každý člen se zaplaceným členstvím možnost na požádání nahlédnout do kompletního účetnictví klubu. 

 


Kategorie: Oficiálně | Autor: WiX | 2.6.2008 00:00
 

SGA-Project Fanklub startuje

ilustrační obrázek

K dnešnímu dni, 25.5.2008, vstupuje SGA-Project do další fáze - oficiálně rozjíždí fanklub. Na přípravě pracovala skupina lidí už od ledna a nyní vám předkládáme finální verzi našeho snažení.

Na těchto stránkách se dozvíte vše potřebné, naše cíle, proč se stát členy, co vám jako fanklub nabízíme atd. Chtěli bychom také navázat aktivní spolupráci s klubem SGC, který už o našem záměru ví.

Pokud vás cokoliv zajímá, ptejte se na fóru pod touto novinkou. V létě se nás potom na Festivalu fantazie můžete zeptat osobně, v rámci přednášky a debaty "SGA-Project se představuje" v linii Gateconu.

Doufáme, že jsme vás oslovili a že nám dáte šanci. Chceme rozšířit fandom a rádi bychom toho dosáhli i s vaší pomocí.


Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 25.5.2008 00:00
 

Přihlášení

Doporučujeme

BSG.cz - Battlestar Galactica Chuck Gateverse.cz - SG-1/Atlantis/Universe Human Target Festival fantazie 2010 SciFi-Guide.net Doctor Who CZ Trička ze seríálů