Přejít na obsah

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

Battlestar Galactica

Lidstvo stvořilo Cylony aby si usnadnilo život na dvanácti koloniích. Cyloni se však vzbouřili a uprchli neznámo kam. Nyní se po desítkách let vracejí. A mají plán...

Dexter

Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Když se ale setmí, promění se ve vražednou šelmu...

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

The Guild

Webový seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry.

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

Scrubs

Seriál z pera Billa Lawrence, který se stal kultovní záležitostí. Praktikant John ‚J.D.‘ Dorian nastupuje do nemocnice Sacred Heart, je hodně nezkušený,a musí se spolehnout na podporu ostatních.

How not to live your life

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat...

The Black Donnellys

Bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého.

Navigace

Novinky

Výsledky voleb Správní rady 2009

ilustrační obrázek
A je to tady přátelé, historicky první volby správní rady jsou u konce. Do Správní rady SGA-Project Fanklubu byli zvoleni tito lidé:

Ondřej "Pomeranc" Růžička
Zuzana "Tar-ara Istandil" Minaříková
Jan "Quinix" Langer
Lenka "Klenotka" Klicperová
Petr "Tillion" Nusko
Jakub "Ashrak" Šimon
Jana "Eleira" Hažlinská
Martina "Sopdet" Červená
Michal "Geser" Asztalos

Na první schůzi zvolí předsedu fanklubu a po následující dva roky budou řídit jeho chod a činnost. Volební účast dosáhla 40%.
Podrobné výsledky voleb si můžete prohlédnout zde.

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 22.6.2009 21:00
 

Galacticon přichází

ilustrační obrázek

Galacticon byl stvořen lidmi
Osamostatnil se
Vyvinul se
Nyní žije vlastním životem
A má plán dostat Vás na FF!
 


Festival Fantazie se kvapem blíží a s ním i letošní Galacticon. Přednášky, promítání, bojovka, diskuse, to vše vás tam čeká a nemine. Těšíte se? Těšíte? Tak se koukněte na skvělé video od skvělé Tar-ary a těšte se ještě víc!
 


Kvalitnější verze ke stažení(14,6 MB)

Kategorie: Akce a cony | Autor: Tillion | 14.6.2009 17:17
 

Literární soutěž Tau'ri Kree! prodloužena

ilustrační obrázek
Slyš, lide z Tau’ri! Na vědomí se dává, že prodloužena byla literární soutěž Tau’ri Kree!. Nyní až do 15. června 2009. Proto neváhejte a využijte této příležitosti. Posílejte povídky s tématem Stargate, odměnou vám mohou být hodnotné ceny. Více informací na stránkách soutěže.

Soutěž byla vyhlášena fanklubem Stargate Command o.s. společně s SGA-Project fanklubem a stránkami www.sg1.cz. Slavnostní vyhlášení proběhne na Festivalu fantazie v rámci Gateconu 2009 (Chotěboř, 6. 7. - 12. 7. 2009).

Kategorie: Soutěže | Autor: Tar-ara Istandil | 7.6.2009 00:42
 

Supernatural

ilustrační obrázek
Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není. První série začíná tím, že otec Deana a Sama zmizel, a oni se ho vydají hledat. Sam, který chtěl s lovením démonů skončit, odešel od otce a bratra na vysokou, ale tahle událost ho donutila se vrátit. Postupně, jak zjišťují informace o otci a sobě, Sam vidí, že do školy se vrátit nemůže a události během dalších tří sérií naberou spád, kdy se pouto mezi bratry posílí a oni musí bojovat i s věcmi, které se dotýkají jich samých, jejich minulosti, jejich rodičů a možná i nějakého vyššího poslání, které bylo určeno dlouho před jejich narozením…

Supernatural právě skončil čtvrtou sérií, na americké televizi CW. Tvůrcem seriálu je Eric Kripke, který se předem rozhodl, že seriál bude mít jen pět sérií, a podle toho seriál píše. Každá série stojí samostatně, a v každé z nich se řeší samostatný story-arc, který se ovšem ve větším měřítku odráží do story-arcu celého seriálu.

Seriál je sám o sobě spíše epizodní, kdy bratři někam přijedou, zaženou ducha nebo zabijí démona, ale i v jednotlivých epizodách se zmíní o „větším problému“, který řeší v rámci série a celého seriálu, a když to divák nejméně čeká, tak i během zcela rutinní epizody se na konci dozví nějaké překvapení.

Supernatural je často mylně označován za jinou verzi Buffy. Není to pravda, i když k tomu srovnání často svádí. I tady velmi často padají vybroušené hlášky, dialogy mezi bratry jsou skvěle napsané a některé epizody jsou tak nápadité a originální, že se divák směje a bojí zároveň. U epizod nesouvisejících se story-arcem tu ale tvůrci sázejí spíš na klasický horor, v němž jde o atmosféru a strach z neznámého. V seriálu se tak objevilo už všechno od duchů přes upíry, až po oživlé přízraky z pohádek.

Supernatural baví a děsí zároveň, a když mu dáte šanci, nebudete zklamaní.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Klenotka | 29.5.2009 12:45
 

Volte novou Správní radu

ilustrační obrázek
And so it begins.... Právě v tuto chvíli odstartovaly první volby fanklubové Správní rady. Nakonec se přihlásilo 11 kandidátů, takže je z čeho vybírat. Rozhoduje se o budoucím směřování fanklubu, proto volte moudře a uvážlivě. A hlavně volte, protože čím více členů odešle své hlasy, tím bude výsledek voleb objektivnější.Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 25.5.2009 20:00
 

Babylon 5

ilustrační obrázek
Nějaký ten měsíc se s několika dalšími sešel a my opět přicházíme s doporučením sci-fi seriálu, který chováme v našich srdcích. Tentokrát to je Babylon 5.
 
Na příštích několika řádcích se pokusíme stručně popsat některé okolnosti děje. Je to docela oříšek, neboť je to seriál tak kontinuální a komplexní, že říct o něm něco a příliš nevyzradit je úkol téměř nadlidský.

Píše se třiadvacáté století pozemského kalendáře. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a sílí po všech stranách. Stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...
Díky nedorozumění a přehnanému sebevědomí lidský bitevník zničí loď sousední Minbarské federace. Bohužel na její palubě byl i důležitý minbarský politik, a tak začíná nelítostná válka. Země se proti mnohem vyspělejšímu soupeři nedokáže efektivně bránit a brzy se ocitá na pokraji porážky. Jenže minbaři na samém prahu vítězství válku z neznámých důvodů vzdávají a snaží se s lidmi sblížit. Vděčné lidstvo si dává za cíl zabránit podobným situacím v budoucnu a zakládá Babylon project - postavení diplomatické/obchodní stanice v neutrálním prostoru, kde se budou mezirasové konflikty řešit mírovou cestou. První tři Babylon stations byly ale sabotovány a čtvrtá zmizela neznámo kam pár hodin po spuštění...
 
Babylon 5 je po několika letech konečně hotový a připravený k nalodění velvyslanců z hlavních galaktických mocností, z Minbarské federace, Narnského režimu, Centaurské republiky a konečně i z tajuplného Vorlonského impéria. 
 
Vesmír Babylonu 5 je revoluční ságou o pěti sériích, sedmi filmech a nedokončeném spin-offu Crusade. Vypráví o situaci v Mléčné dráze v mnoha poutavých liniích. Politické machinace a převraty, války o čest i přežití, vývoje charakterů a vztahů mezi postavami - to vše je Babylon 5.

Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Tillion | 15.4.2009 20:39
 

Volby Správní rady 2009

ilustrační obrázek
Drazí členové,
je to již skoro rok, co SGA-Project Fanklub funguje, a nyní přichází na řadu první volby vedení. Současná Správní rada totiž nevznikla volbou, jak požadují stanovy, ale z týmu lidí, kteří start fanklubu připravovali. A proto předá své vládnutí nové radě již po roce.
V této souvislosti vydává Správní rada také dva volební předpisy upravující otázky kandidatury a průběhu voleb. Volby nové rady proběhnou v termínu od 25.5.2009 20h do 22.6.2009 20h. Výsledky budou zveřejněny v průběhu dalšího dne.
Pokud nechcete být pouze pasivním členem, ale chcete kandidovat a stát se členem vedení, ve zmíněném předpise také najdete, jaké náležitosti má mít kandidátka. Tu je třeba odeslat nejpozději do půlnoci 24.5. na fanklubový mail fanklub@sga-project.com.

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 13.4.2009 21:52
 

Scon se blíží

Zbystřete, milí scifisté! Připravte si své světelné meče, blastery, phasery a P90tky, neboť Scon už je za dveřmi. 27. 3. se OA Svatoslavova na Praze 4 opět naplní fany všeho druhu, kteří si budou chtít užít něco nefiltrované zábavy. Připojte se k nám a přijeďte na třetí ročník tohoto pražského conu.

Přihlašovat se můžete ještě do pátku na webu Sconu, později pak až na místě. V ceně vstupenky je zahrnuto místo na spacák, takže i mimopražští návštěvníci nebudou muset přespávat daleko.


Kvalitnější verze ke stažení(18 MB)

Kategorie: Akce a cony | Autor: Tillion | 18.3.2009 17:30
 

Přihlášení

Doporučujeme

Human Target Justified Eureka | Heuréka - město divů Trička ze seríálů Fringe.sff.cz Chuck Gateverse.cz - SG-1/Atlantis/Universe BSG.cz - Battlestar Galactica