Přejít na obsah

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

True Blood

Synteticky vyráběná krev umožní upírům prozradit svou existenci. Romanticko-hororový seriál natočený podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris.

The Guild

Webový seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry.

Dexter

Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Když se ale setmí, promění se ve vražednou šelmu...

Battlestar Galactica

Lidstvo stvořilo Cylony aby si usnadnilo život na dvanácti koloniích. Cyloni se však vzbouřili a uprchli neznámo kam. Nyní se po desítkách let vracejí. A mají plán...

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

How not to live your life

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat...

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

Scrubs

Seriál z pera Billa Lawrence, který se stal kultovní záležitostí. Praktikant John ‚J.D.‘ Dorian nastupuje do nemocnice Sacred Heart, je hodně nezkušený,a musí se spolehnout na podporu ostatních.

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Navigace

Novinky

True Blood

ilustrační obrázek
Po delší době přicházíme s dalším doporučením. Tentokrát se jedná o seriál True Blood. Děj seriálu se odehrává v malém městečku Bon Temps v Louisianě, v době, kdy upíři světu prozradí svou existenci a stanou se běžnou součástí společnosti. To jim umožní synteticky vyrobená krev, která je k dostání v běžném sortimentu pod názvem Tru Blood (odtud název série). Upíři již nemusejí získávat krev z lidských obětí a stávají se jakousi všeobecně trpěnou minoritou.

Hlavní linie příběhu se točí okolo servírky Sookie (Anna Paquin) jež má dar číst myšlenky druhých. Až na tuto otravnou maličkost, která ji tak trochu předurčuje do role outsidera, si vede celkem spokojený život spolu se svou babičkou a bratrem Jasonem. Jenže nic netrvá věčně a jednoho večera vejde do baru kde Sookie pracuje, upír Bill Compton (Stephen Moyer). Po té co mu dívka zachrání život se začínají sbližovat. Jenže s Billem se do Bon Temps větře i všudypřítomný strach, když se v okolí odehraje hned několik záhadných vražd...

Tento romanticko-hororový seriál je natočen podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris. V současné době dobíhá druhá sezóna a již je oficiálně potvrzená třetí. Seriál vyhral Zlatý Glób, dvě ceny Sattelite Awards a také ocenění American Cinema Editors.

A jedna informace na závěr. Tímto seriálem končí naše doporučovací série a začíná zcela nová. Tipů na neznámé i známější seriály se chopí Zoidy, autor úspěšné přednášky z Conventiconu.

Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Sopdet | 3.9.2009 20:59
 

Změní fanklub název? Je to na vás.

ilustrační obrázek
Milí členové,
když jsme založili fanklub řekli jsme si hned na začátek, že by měl mít širší záběr než jen Stargate. To se snažíme také dodržovat, bohužel název SGA-Project Fanklub je z tohoto hlediska dosti zavádějící a v očích mnoha lidí evokuje právě pouze Stargate. Proto jsme se rozhodli stávající název fanklubu změnit. O tom už nějakou dobu víte, neboť i vy jsme měli možnost navrhnout název nový a za všechny došlé návrhy tímto děkujeme. Správní rada tedy ze všech dostupných možností vybrala návrh, který si myslí, že bude nejvíce odpovídat našemu zaměření. Tím názvem je Fan Project. Proč si myslíme, že je právě tento návrh nejlepší?
  1. Zvolený název vyjadřuje to co jsme, tedy fanoušci, kteří mají své seriály rádi.
  2. Vyjadřuje to, že fanklub je provozován právě fanoušky pro ostatní fanoušky.
  3. Není specifikován pouze na jednu specifickou skupinu (např. Sci-fi), protože máme rádi i dobré sit-comy, detektivky a vůbec seriály jiných žánrů.
  4. A v neposlední řadě pokračuje v tradici Projectů a je tak snadno zařaditelný mezi naše ostatní aktivity. Prostě patří do rodiny.
Název fanklubu je součástí stanov klubu, a jeho změnu musí posvětit členská obec. Proto vám ho nyní předkládáme ke schválení, což můžete učinit v hlasování pod odkazem níže, které bude trvat dva týdny, ode dneška, 1.9.2009 22h do 15.9.2009 22h. Doufáme, že se vám nový název bude líbit, a že to svým hlasováním také ukážete. Vězte, že jeho výběr nebyl vůbec jednoduchý.Kategorie: Oficiálně | Autor: Pomeranc | 1.9.2009 22:00
 

Přijeďte na Conventicon

ilustrační obrázek

Že nevíte na co že to máte přijet? Conventicon je zbrusu nová akce nabízející esenci starého dobrého conování i vstup do nitra fantazie skrze zážitky a fundované přednášky. V Praze 28.-30. srpna se otevře prostor pro zájmové a fanouškovské skupiny i špičky české fantastiky jištěné přednáškami s přesahem. A třeba to všechno i přežijete.
 

Na co se můžete těšit?

Přednášející známí díky pořadům MaelströMu. Gaming, herna a RPG. Galavečer. Špičky české fantastiky, Anime, Abarin, Aragorn, Duna, DarkAge, Harry Potter, Star Trek a v neposdlední řadě také ShowCon - linie o kultovních seriálech připravovaná SGA-Project Fanklubem.

Kdy? Pátek 28. srpna od 14 hodin až neděle 30. srpna do 15 hodin

Kde? OA Svatoslavova 333, Praha 4 - Nusle

Za kolik? 290 Kč na celé 3 dny pro předem přihlášené, 350 Kč pokud přijdete bez přihlášení. Platí se na místě.

Další informace a přihlášení
hledejte na www.conventicon.cz

Přijeďte strávit poslední prázdninový víkend do Prahy, na Conventicon! Těšíme se na vás. 


Kategorie: Akce a cony | Autor: Quinix | 21.8.2009 20:30
 

Změna čísla fanklubového účtu

ilustrační obrázek
V souvislosti se změnami ve vedení fanklubu dochází také ke změně čísla fanklubového účtu. Od dnešního dne proto zasílejte veškeré platby na účet:

194717092/0600, GE Money Bank, a.s.

Došlo také ke změně klubového ekonoma. Dotazy související s platbami proto nyní směřujte na Veroniku "Nefertiti" Černou.
 

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 19.8.2009 21:43
 

I ty se staň přednášejícím

ilustrační obrázek
Mnozí z vás si již všimli, že na konci srpna se koná další fanouškovské setkání a SGA-Project by u toho nerad chyběl. Proto jsme se rozhodli pro vás připravit celou linii zabývající se seriály jako Stargate, Farscape, Babylon 5 atd. Chceme ale zároveň dát možnost novým lidem, dřímajícím talentům mezi vámi, aby si připravili přednášku na zajímavé téma a doplnili tak náš program. Pokud byste měli zájem, napište do fóra či na fanklubový mail.

Pamatujte... SGA-P potřebuje právě vás!

Kategorie: Akce a cony | Autor: Tillion | 18.7.2009 18:03
 

Navrhněte nový název fanklubu

ilustrační obrázek
Jak jistě alespoň někteří víte, SGA-Project Fanklub je klubem pro všechny fanoušky všech možných seriálů. Bohužel, pro neznalého budí náš název asociaci jen s jedním konkrétním seriálem. Již delší dobu si pohráváme s myšlenkou název klubu změnit a otevřít tak dveře fanouškům, kteří se z jakéhokoliv důvodu nechtějí do fanklubu, který má v názvu SGA, připojit.

Nový název by měl vystihovat skutečnou podstatu a činnost fanklubu, zároveň se ale nechceme vzdát spojení s *-project weby. A jak známo, víc hlav víc ví, obracíme se na Vás, členy a přátele fanklubu. Pošlete nám své návrhy nového jména do 9.8.2009 na fanklubový mail fanklub@sga-project.com.  Vítězný návrh vybere Správní rada a výherce obdrží, krom nehynoucí slávy, i ceny z fanklubové produkce.

Pravidla ankety.

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 14.7.2009 20:30
 

Fanklub na Facebooku

ilustrační obrázek
Od dnešního dne má na Facebooku svou stránku už i SGA-Project Fanklub. Pokud jste tedy fanoušky této sociální sítě určitě ji uvítáte, protože se na ní pokusíme zveřejňovat i menší informace a zajímovasti, které se třeba zde na web nedostanou. Staňte se tedy fanoušky fanklubu i na Facebooku a pomozte ho rozšířit i mezi vaše přátele.

Link: SGA-Project na Facebooku

Kategorie: Zajímavosti | Autor: Pomeranc | 14.7.2009 19:24
 

Star Trek: Deep Space Nine

ilustrační obrázek
V tomto měsíci se podíváme na další sci-fi seriál. Řeč bude o Star Trek: Deep Space Nine (dále DS9).

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, určenou původně ke zpracování rudy, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl a připravil ho na vstup do Federace. Právě on objeví červí díru, která vede až do vzdáleného Gama kvadrantu. Rázem se nevýznamná část Alfa kvadrantu dostává do popředí. Tato skutečnost s sebou ovšem taktéž přináší problémy. Počáteční konflikty s Cardassií či odboji různých druhů pouze připravují půdu na něco většího. Do hry vstupuje tajemná mocnost Dominion z Gama kvadrantu. Její nástup je pomalejší a o to drtivější. Míchá kartami a velmoci Alfa a Beta kvadrantu se snaží držet krok a uchovat naživu alespoň sami sebe.

První tři série je DS9 poměrně normální Star Trek s důrazem na postavy. Epizodní, ale zajímavé příběhy, ve kterých se občas vyskytnou části skládanky, které do sebe postupně zapadají a vytváří celkovou zápletku. Čtvrtá série se obecně bere jako přelomová, kde se důsledky věcí minulých začínají naplno projevovat. Od páté série už divák zažívá pořádnou jízdu. Stále najdeme epizodní příběhy, ale taktéž kontinuální děj, který na konci vyvrcholí v dechberoucí desetidílný závěr.

To, že se seriál soustředí okolo vesmírné stanice, rozhodně příběh nebrzdí. Lodě jsou rychlé, okolí kolem stanice rozlehlé a červí díra, na kterou je vidět z okna stanice, může hrdiny případně přemístit během chvilky do dalšího kvadrantu, kde na ně čeká plno nových problémů.

DS9 vyniká v několika věcech. Vedle příběhu a atmosféry také postavami, ať už se jedná o hlavní či vedlejší, kladné či záporné. Ty jsou velmi dobře propracované, uvěřitelné, netrpí černobílým zařazením a vyvíjejí se na základě jejich zážitků a celkového děje. Vyzdvihnout se musí též vztahy a vzájemné interakce, které tu opravdu fungují, ať už jde o přátelství, nenávist, lásku nebo i jen nezávislé popovídání v baru.

DS9 je ze všech Star Treků brána jako nejdrsnější. Ne vždy se tu jedná naprosto čestně a občas je nutné volit mezi morální čistotou a přežitím. Někdy je těžké určit, kdo je vlastně na které straně (nejlépe na té svojí), nicméně to neznamená, že by se tu vyskytovali jen ti špatní a ti méně špatní. Stále je to o cti, dobrotě, obětavosti, síle přátelství apod.

Na své si přijdou i milovníci bitev. Sice si musí chvíli počkat, ale čekání stojí za to. Boje ve vesmíru jsou dobře zpracované, velmi působivé a lze vidět i stovky lodí v jednom záběru.

V DS9 si lze užít postav, příběhů, bitev, intrik, detailů i atmosféry. Jestliže jsou to ty kvality, které hledáte, stačí se jen nechat pohltit červí dírou.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Tar-ara Istandil | 25.6.2009 03:32
 

Přihlášení

Doporučujeme

Human Target Festival fantazie 2010 Stargate.sk Eureka | Heuréka - město divů Gateverse.cz - SG-1/Atlantis/Universe Justified BSG.cz - Battlestar Galactica How I Met Your Mother