Přejít na obsah

The Guild

Webový seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry.

The Black Donnellys

Bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého.

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

Battlestar Galactica

Lidstvo stvořilo Cylony aby si usnadnilo život na dvanácti koloniích. Cyloni se však vzbouřili a uprchli neznámo kam. Nyní se po desítkách let vracejí. A mají plán...

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

Scrubs

Seriál z pera Billa Lawrence, který se stal kultovní záležitostí. Praktikant John ‚J.D.‘ Dorian nastupuje do nemocnice Sacred Heart, je hodně nezkušený,a musí se spolehnout na podporu ostatních.

How not to live your life

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat...

Dexter

Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Když se ale setmí, promění se ve vražednou šelmu...

Navigace

Novinky

Objednejte si seriálový kalendář

ilustrační obrázek
Máme pro Vás další přírůstek do nabídky vánočních dárků, nástěnný seriálový seriálový kalendář. Každý měsíc můžete mít na stěně obrázek z 12 různých oblíbených seriálů. Najdete v něm například Firefly, Doctora Who, Life, How I Met Your Mother, Dr. House... a další.

Tento jedinečný kalendář si můžete objednat do konce listopadu. Je však nutné jej do konce listopadu také zaplatit, moc času do Vánoc už nezbývá :-)

Kategorie: Merchandising | Autor: Quinix | 12.11.2009 19:02
 

Objednávka z Quantum Mechanics

ilustrační obrázek

Vážení přátelé,

Vánoce se nám kvapně blíží a tak jsme se rozhodli, že zorganizujeme větší objednávku z webu www.quantummechanix.com. Obchod nabízí zajímavé suvenýry z několika oblastí (Firefly, Battlestar Galactica a Stargate), takže se jistě vyplatí alespoň nahlédnout. Pokud byste si vybrali nějaký ze suvenýrů, nebo vám cokoliv nebylo jasné, napište na e-mail info@fan-project.com. Koupě bude probíhat formou individuálních objednávek. Bohužel nemáme dostatečnou finanční rezervu, abychom suvenýry kupovali naslepo.

Udělejme si Veselé Vánoce... s minimálními náklady na poštovné.


Kategorie: Merchandising | Autor: Tillion | 11.11.2009 16:14
 

Nový web pro Fan-Project

ilustrační obrázek
Jak jistě mnozí z vás ví, tak SGAP-Fanklub změnil v září svůj název na Fan Project, který více zastupuje naše představy o náplni klubu. Už tehdy jste se mohli dočíst, že spolu s touto změnou přijde i nový web a jsme rádi, že se nám jej podařilo dnes zprovoznit. Jak vidíte, tak i on nyní reprezentuje náš záměr nebýt orientováni pouze na Hvězdnou bránu. Příkladem nejviditelnější je určitě hlavička, na které se střídají naše různé seriálové tipy. Ty budeme postupně doplňovat, takže se určitě máte na co těšit.

Doufáme, že se vám budou nové stránky líbit a že je budete rádi navštěvovat. :-)

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 10.11.2009 23:03
 

Spaced

ilustrační obrázek

Možná jste v posledních letech zaregistrovali filmy Soumrak mrtvých a Jednotka příliš rychlého nasazení. Svým specifickým stylem a vybroušenými scénáři, plnými popkulturních narážek si ihned získaly hromadu příznivců, a tak není divu, že třetí film už klepe na dveře. Jenomže málokdo ví, že to všechno kdysi začal seriál Spaced. A o čem že je ten?
 

Tim Bisley, talentovaný kreslíř komiksů, je po rozchodu s přítelkyní bez domova. V kavárně se seznámí s neúspěšnou spisovatelkou Daisy Steinerovou, která momentálně taky nemá žádný byt. Při pročítání inzerátů ale narazí na cenově velmi přijatelnou nabídku. Bohužel platí jenom pro páry. Rozhodnou se tedy předstírat šťastný vztah, a byt dostanou. Postarší majitelka domu Marsha ale není zrovna typická bytná. Také další nájemník ze suterénu - výstřední umělec Brian - k pohodovému sousedskému soužití zrovna nepřispívá. Přidejme si k tomu Timova kamaráda Mikea, který je vášnivý militarista, a Daisyinu známou Twist, považující špatné kombinace barev za hrdelní zločin, a dostaneme skvadru lidí, se kterou je o zábavu postaráno. Seriál sleduje jejich osudy až do velkého finále.
 

Objevují se tu narážky na jiné legendární seriály jako Babylon 5, A-Team, Doctor Who a mnohé jiné. V ději se vyskytují zcela mimochodem, ale když už narazíte na nějakou debatu, můžete si být jisti, že Vás přivede na pochyby, jestli byste ty cony neměli omezit.
 

Herecké obsazení také nemůže urazit. Roli Tima Bisleyho ztvárnil skotský komik Simon Pegg (Mission Impossible III, Star Trek) a jeho divadelní kolega Nick Frost mu opět stojí po boku, tentokráte v maskáčích. V epizodních či vedlejších rolích se objevuje skutečná elita, například John Simm (Life on Mars, Doctor Who 2005), či Bill Bailey (Black Books).
 

I když má seriál pouze dvě sedmidílné řady, zapsal se hluboko do srdcí fanoušků a ti na něj nedají dopustit.Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 8.11.2009 17:54
 

The Guild

ilustrační obrázek

Prvním kouskem v rámci mého nového seriálového koutku navazujícím na přednášku z ConventiConu 2009 „Zoidyho seriálové tipy“ a její plánované pokračování na Festivalu Fantazie speciál 2009 bude seriál The Guild.
 

Jak už by lidem znalým MMO RPG žargonu mohl název napovědět, jedná se o seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry. Ti se ze začátku znají pouze přes internet a o to více je pak zajímavé sledovat, co se stane, když jsou nastalou situací nuceni se konečně konfrontovat tváří v tvář. Hlavní postavou je „healerka“ Codex, která se i ve světle své závislosti a neustálých společenských sabotáží ze stran svých spoluhráčů snaží vést normální život a navázat vztah. Ovšem poté, co se jí u dveří objeví jeden ze spoluhráčů Zaboo, je neúspěch prakticky zaručen.
 

To, co začalo naprosto nevinně, se s příchodem propagačního hudebního klipu „Do you wanna date my avatar“ změnilo v šílenou online mánii, a nejeden člověk si byl nucen svým hříšným podvědomím pouštět tento klip pořád dokola a dokola. Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti. Pokud Vám to však nestačí, tak dalším důvodem ke sledování, zejména pro mužskou část publika, může být autorka seriálu, v poslední době velice populární Felicia Day (Dr. Horrible's Sing Along Blog, Dollhouse, Buffy), zároveň ztvárňující postavu Codex.
 

The Guild je koncipován jako webový seriál s krátkými epizodami v délce asi 3-8 minut. Co je však důležitější, je dostupný zdarma hned přes několik různých kanálu a to např. X-Box live, MSN video, Youtube či oficiální stránky www.watchtheguild.com. Pokud byste však rádi finančně přispěli na tvorbu, je možné si zakoupit i oficiální DVD.
 

Abyste se u tohoto exkluzivního náhledu do pařanovy duše bavili, nemusíte být vůbec jedním z těch, co tráví dlouhé hodiny zabíjením virtuálních kanců, doufaje, že z nich vypadne kus kůže, tolik potřebný k dokončení úkolu. Většina lidí se stejně nakonec do seriálu vžije tak, že s koncem každé epizody hned prahnou po další a říkají si, proč sakra ten Zoidy dělá ty titulky tak pomalu…


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 6.10.2009 23:57
 

Fan Project na CzechTreku

26. Září se v kulturním domu Ládví v Praze 8 konala už pravidelná akce fanoušků Star Treku CzechTrek. Jako hlavní host čtvrtého ročníku byl americký herec John Billingsley se svou ženou Bonnie Friedericy. John Billingsley je pro nás známý hlavně rolí dr. Phloxe ze ST Enteprise, vidět jste ho měli možnost i v SG-1, 24, Prison Breaku či třeba v X-Files. Podařilo se nám s tímto výborným hercem a bavičem domluvit rozhovor, jehož krátkou ukázku si můžete pustit níže. Celé video uvidíte již brzy v členské sekci.

Děkujeme pořadatelů setkání fanklubům CZ Kontinuum a Trekkies: TNG za umožnění rozhovoru.

Kategorie: Exluzivně | Autor: Quinix | 4.10.2009 21:58
 

Placky opět v nabídce

Po delší suvenýrové odmlce vám opět přinášíme nové zboží které si můžete objednat z našeho webu - celkem 20 druhů placek, z toho 12 nových motivů. Placky již byli v prodeji u našeho stánku na Conventiconu, nyní si je i můžete objednat on-line. Přírůstky jsou především s tématy ze Star Treku a Stargate Atlantis, najdou se ale i dva motivy Torchwoodu, devátý Doctor Who a IT Crowd. Tak rychle, než se na FF Speciálu rozprodají :-)

Kategorie: Merchandising | Autor: Quinix | 25.9.2009 22:03
 

Vítejte ve Fan Projectu

ilustrační obrázek
Jedna éra končí, druhá začíná. I tak by se dal označit výsledek hlasování členské obce o změně názvu fanklubu. Pro se vyslovilo 89%, proti 11% hlasujících. SGA-Project Fanklub se tedy mění na Fan Project.

Co přijde nyní? Změna nebude okamžitá, nicméně už na FF Speciálu byste měli mít možnost se zastavit u stánku ne SGA-P Fanklubu, ale Fan Projectu. :-)  Jednou z hlavních a asi nejviditelnějších změn bude také redesign fanklubového webu. Pokud máte zájem zkusit navrhnout jeho novou podobu, napište si o podrobnější instrukce na fanklubový e-mail.

Kategorie: Oficiálně | Autor: Quinix | 15.9.2009 22:35
 

Přihlášení

Doporučujeme

Festival fantazie 2010 SciFi-Guide.net Eureka | Heuréka - město divů BSG.cz - Battlestar Galactica Trička ze seríálů How I Met Your Mother Chuck Doctor Who CZ