Přejít na obsah

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

Dexter

Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Když se ale setmí, promění se ve vražednou šelmu...

How not to live your life

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat...

Scrubs

Seriál z pera Billa Lawrence, který se stal kultovní záležitostí. Praktikant John ‚J.D.‘ Dorian nastupuje do nemocnice Sacred Heart, je hodně nezkušený,a musí se spolehnout na podporu ostatních.

The Guild

Webový seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry.

The Black Donnellys

Bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého.

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

True Blood

Synteticky vyráběná krev umožní upírům prozradit svou existenci. Romanticko-hororový seriál natočený podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris.

Navigace

Novinky

How not to live your life

ilustrační obrázek

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat. Bydlí v domě získaném po své nedávno zesnulé babičce. Zde se potkává s Eddiem, bývalou „chůvou“ jeho babičky, který tak nějak patří k dědictví a začne tedy pracovat i pro Dona. Řekl jsem pracovat? No spíš otročit, protože za Dona dělá prakticky všechno od nakupování, až po mytí zad ve vaně. Ale jak oba říkají, není na tom vůbec nic teplého. Dům je ovšem zadlužený, proto se Don rozhodne pořídit si nájemníka. Hrou osudu se jeho nájemnicí stane bývalá školní láska Abby, o které dodnes stále sní. Jako naschvál se mu musí pod nohy začít plést Abbyin snobský přítel Karl a Don začne rozehrávat svou rafinovanou strategii na získání Abby.
 

Z prvního odstavce jste si možná vyvodili, že by mohlo jít o běžný sitcom. Opak je ale pravdou, na tomhle seriálu není absolutně nic běžného. Když to řeknu na tvrdo, je to asi ten nejúchylnější seriál co jsem kdy viděl. Ovšem právě tohle mu dává naprosto jedinečnou šanci Vás královsky pobavit, a pokud nejste zrovna citlivky, tak věřte, bavit se budete. Don Danbury je sám o sobě naprosto jedinečná postava a asi nejlépe ho vystihuje jeho vlastní věta: „Nejsem přece debil, abych myslel jenom pérem. Já myslím koulema.“ Můžete se tak těšit na naprosto ujeté až absurdní scény.
 

Autorem seriálu a zároveň hercem ztvárňujícím hlavní postavu je Don Clark. Všechno to začalo jako krátké online klipy a až později bylo Donovi schváleno vytvoření klasického seriálu. Ten funguje na principu krátkých klipů, které prokládají děj a vždy nám Don jakoby v hlavě představí několik možností, jak nejhůře by daná situace mohla dopadnout. A protože zvažuje všechny možnosti, vždy vybere tu správnou.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 10.1.2010 21:26
 

Interview s Johnem Billingsleym

Milí členové a přátelé fanklubu, je to už nějakou dobu, co jsme vám slibovali rozhovor se známým hercem Johnem Billingsleym (ST: Enterprise, True Blood), který jsme natočili na podzim na CzechTreku 4. Díky jistým problémům se záznamem se nám vydání poněkud opozdilo, ale doufáme, že si to užijete i dnes. Pan Billingsley byl spolu se svou ženou opravdovou hvězdou večera, o zábavu tak bylo postaráno více než znamenitě. Celé interview bylo vedeno v angličtině, proto jsou k dispozici i české titulky.
 Děkujeme organizátorům CzechTreku za umožnění rozhovoru.

Kategorie: Exluzivně | Autor: Pomeranc | 28.12.2009 23:03
 

Řím

ilustrační obrázek

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Zdá se vám to povědomé? Aby ne, určitě jste to brali ve škole. V roce 2005 se natočila seriálová adaptace tohoto příběhu, s prostým názvem Řím. Ve dvou sériích mapuje životy římských patricijů i plebejců v průběhu několika dekád, a končí v okamžiku, kdy Gaius Octavianus usedne jako princeps na trůn.

Mezi spoustou historických postav se vinou i osudy dvou hlavních hrdinů- římských legionářů, kteří byli v Caesarově vojsku. On sám se o nich jmenovitě zmiňuje ve svých Zápisích o válce galské. Jsou to Lucius Vorenus a Titus Pullo.

Seriál Řím je úchvatný především z hlediska kulis. Pro jeho potřeby bylo postaveno kupříkladu římské fórum o poloviční velikosti toho původního. Bohatě zdobené dobové kostýmy či skupina vojáků-komparzistů skutečně vycvičených v boji. To vše působí majestátně a zároveň autenticky.

Připravte se také na střet kultur. Naší a tehdejší. Neplatí téměř žádná tabu, vše je tu ukazováno zcela naturalisticky. Od homosexuality po pití býčí krve.

Co také nesmím opomenout je výborné herecké obsazení. Lucia Vorena ztvárnil známý Kevin McKidd (Cestovatel, Chirurgové), a prostopášného Marka Antonia zase James Purefroy (The Philanthropist).

Možná si říkáte, že seriál o historických událostech vás nemá šanci z příběhového hlediska překvapit. Ale to je omyl. Právě naši dva legionáři se vždycky nějak připletou k dění, a přímo či nepřímo chod dějin ovlivní.Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 27.12.2009 12:22
 

PF 2010

Vánoce jsou tady a zanedlouho vstoupíme i do nového roku 2010. Fan Project vám přeje, abyste svátky strávili v klidu a pohodě nebo akčně a naplno, to už je na vás. A nechť je další rok (ještě) lepší jak ten minulý. My se vám ho budeme i nadále snažit co nejvíce zpříjemnit. Nechť vás provází ...to, co si přejete.


Kategorie: Oficiálně | Autor: Tar-ara Istandil | 24.12.2009 03:21
 

Suvenýry z QMx a Conventicon 2010

ilustrační obrázek
Suvenýry z QMx už přišly a právě se rozjela poslední fáze, tedy doručení k majitelům. Přecejen nejspíše stihnou obsadit své právoplatné místo pod Vánočním stromkem.

A z trochu jiného soudku. V pondělí jsem se jako šéf linie zúčastnil první předpředběžné porady o dalším ročníku Conventiconu. Co jsem se dozvěděl... Conventicon 2010 bude. Bude se konat ve dnech 20. - 22. srpna v Praze a my budeme mít opět vlastní linii nabitou k prasknutí zajímavými přednáškami. Každopádně na conu se již teď pracuje, takže sledujte web Conventiconu či jeho Facebookovou skupinu.

Kategorie: Merchandising | Autor: Tillion | 9.12.2009 16:48
 

The Black Donnellys

ilustrační obrázek

Tommy, Jimmy, Seana a Kevin, neboli bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého. Žíjí společně se svou matkou v New Yorku a jejich život je doslova a do písmene prosáklý zločinem. Nejhorší je Jimmy, u kterého je kradení a vydírání na denním pořádku. Dále tu máme Tommyho, což je vlastně Jimmyho protiklad. Jeho hlavní starostí je udržení rodiny pohromadě, což mu ovšem naprosto znemožňuje žít jakýkoliv normální život a neustále jen tahá své bratry z bryndy. Sean je sukničkář a Kevin se spíš většinou pohybuje ve stínu svých výraznějších sourozenců. Bratři se ovšem díky svému chování brzy dostanou do konfliktu s italskou i irskou mafií a stávají se postupně vlastně jakousi hlavou celé čtvrti. S tím přichází problémů ještě víc a nevraživost zavládne už i mezi nimi.
 

Vypravěčem je postava Joea Ice Creama. Ten právě sedí v base a líčí celý příběh rodiny Donnellyových z pohledu jejich kamaráda. Ovšem je tak trochu notorický lhář a si občas své vyprávění poněkud přibarvuje.
 

The Black Donnellys je především seriál o rodině, bratrské lásce, nenávisti a všem co k tomu patří. Ovšem i přes nesporné kvality a početné protesty fanoušků byl nakonec se svými třinácti epizodami zrušen. Ale nebojte se, dočkáte se naprosto skvělého, i když možná stále trochu otevřeného ukončení. Dodal bych, že seriál podkresluje skvělý soundtrack, ze kterého ještě více srší všudypřítomná mafiánská a zejména Irská atmosféra.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 2.12.2009 16:11
 

Nahota pro dobrou věc

ilustrační obrázek
Co máte rádi? Cony? Ženy? Dny? Skupinka nadšenců to vše nabízí. Podpořte Festival Fantazie koupí kalendáře obnažených fanynek. Zatím to vypadá, že bude první a poslední. A pokud nemáte zájem o ženy, můžete si ho koupit z lásky k FF či čirého sběratelství. Pokud, na druhou stranu, nemáte rádi FF, stále zbývají dny a ženy, které můžete obdivovat... a tak dále. Své si v tom jistě najde každý.
 

Sledujte nahé ženy...
Tentokrát pro dobrou věc!

 
Více informací se dozvíte na této adrese: http://akty.centauri-prime.net/
A samotná objednávka: http://akty.centauri-prime.net/order.php
 

Kategorie: Akce a cony | Autor: Tillion | 29.11.2009 23:23
 

Poslední šance s Quantum Mechanics

ilustrační obrázek
POZOR POZOR
Do konce tohoto týdne, tedy do 22.11.2009 (konkr. do 23:59:59), máte šanci si přes náš fanklub objednat jakékoliv zboží z internetového obchodu www.quantummechanix.com. Nenechte si tuto příležitost ujít!

Pro ty, kteří již mají objednáno mám ještě několik informací.
Platba bude probíhat předem a to co nejdříve po uzavření objednávek. Cenu se bude odvíjet od ceny vybraného zboží a aktuálního kurzu dolaru. Poštovné, které se bude platit až podle celkové velikosti objednávky, pak bude dopláceno až objednávka dorazí do ČR.

Pro další informace neváhejte napsat na:info@fan-project.com

Kategorie: Merchandising | Autor: Tillion | 19.11.2009 14:29
 

Přihlášení

Doporučujeme

Fringe.sff.cz Justified BSG.cz - Battlestar Galactica Trička ze seríálů SciFi-Guide.net Festival fantazie 2010 Doctor Who CZ Chuck