Přejít na obsah

How not to live your life

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat...

True Blood

Synteticky vyráběná krev umožní upírům prozradit svou existenci. Romanticko-hororový seriál natočený podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris.

Battlestar Galactica

Lidstvo stvořilo Cylony aby si usnadnilo život na dvanácti koloniích. Cyloni se však vzbouřili a uprchli neznámo kam. Nyní se po desítkách let vracejí. A mají plán...

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

The Black Donnellys

Bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého.

Dexter

Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Když se ale setmí, promění se ve vražednou šelmu...

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

The Guild

Webový seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry.

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Navigace

Novinky

FF Soutěž č.2

ilustrační obrázek
Tak jsme tady opět s další soutěží. V první se nám bohužel vítěze najít nepodařilo, to ale nevadí, dnes mají všichni další šanci. Soutěž dneska bude trošičku jiná, bude 10 otázek a cílem je samozřejmě odpověďet správně na co nejvíc. Pokud něco náhodou nebudete vědět, nebojte se odpověď poslat na náš email i tak, volňásek na Festival Fantazie vyhrají první tři soutěžící s největším počtem správných odpovědí. ;)  Své odpovědi prosím zasílejte tradičně na info@fan-project.com do neděle 13.6. 11:59.

Otázky:
  1. Poznejte seriál podle postav: Sikozu, Stark
  2. Poznejte seriál podle místa: Bajor
  3. Poznejte seriál podle lodě: White Star
  4. Poznejte seriál podle herců: Topher Grace, Ashton Kutcher
  5. Poznejte seriál podle obrázku
  6. Na základě jakého programu byla naprogramována SARAH, chytrý dům šerifa Cartera?
  7. Jak se jmenuje podnik, do kterého chodí hrdinové How I Met Your Mother?
  8. Vyjmenujte všechny loutky, které se objevili v pořadech Jeffa Dunhama. (tolerance 1 postava)
  9. Jaké je nejoblíbenější pečivo Dr. Boba Kelsa?
  10. Jaké je datum narození Davida Roberta Jonese?

Takže všechno víte, přeji hodně štěstí všem. :)

Kategorie: Soutěže | Autor: Pomeranc | 10.6.2010 18:00
 

FF Soutěž č.1

ilustrační obrázek
Dnes jsme si pro vás připravili malou soutěž. Je to první z několika, jejíž vítězové získají volné vstupenky na letošní Festival Fantazie v Chotěboři. Pravidla jsou jednoduchá, vyhrává ten, kdo jako první zašle na náš mail info@fan-project.com správné odpovědi na uvedené otázky.

Dneska se otázky tématicky týkají několika festivalových pořadů, které jsme si pro vás připravili a budete je moci navštívit v našem bloku, který je součástí SeriesConu. 

Tak jdeme na to. :)

Otázka č.1: Jaké auto vlastní a miluje Brock Samson?

Otázka č.2: S kolika superhrdiny spala Molly ve Drawn Together filmu?

Otázka č.3: Jaký důvod udala stanice Adult Swim pro zrušení Korgoth of Barbaria?

Pátrejte, hledejte, pokud víte z hlavy, tak neváhejte. Volná vstupenka na jeden den Festivalu Fantazie může být vaše. ;)

Kategorie: Soutěže | Autor: Pomeranc | 5.6.2010 17:41
 

seaQuest DSV

ilustrační obrázek
Rockne S. O'Bannon, tvůrce Farscape a Alien Nation přišel k NBC se svým odvážným seriálovým projektem o ponorce budoucnosti. Dostal zelenou a dokonce i podporu Stephena Spielberga, a tak v roce 1993 ovládl obrazovky jeden z nejvýpravnějších sci-fi seriálů všech dob- seaQuest DSV

Píše se rok 2018, a Země už vyčerpala veškeré suroviny na jejím povrchu. Zbývá už jenom jít je těžit do oceánu. Po celém dně rostou farmy a kolonie, a každá korporace či diktátor si bedlivě střeží své hranice. Spojená Oceánská organizace UEO, nástupce OSN, se zoufale snaží udržet pořádek. A proto staví ponorku seaQuest, která má vynutit mír hrubou silou. Teď už jenom zbývá přemluvit jednoho zasloužilého kapitána s legendární pověstí...

Zajímavé je, že každá ze tří sérií seriálu je úplně jiný žánr. V první se hlavně zkoumalo podmořské dno, pomáhalo se koloniím a divák si odnesl i nějaké to poučení o technologiích, použitých v konkrétní epizodě. Na konci, na pozadí závěrečných titulků o nich mluví Robert Ballard, slavný oceánolog a hledač vraků.
Seriál po první sezóně nepotěšil sledovaností, největší konkurencí mu byl Lois and Clark (Nová Supermanova dobrodružství), a proto NBC razantně zasáhla vývoj seriálu. Postavy nejmíň divácky atraktivní se nahradily hezouny a drsňáky, a přidalo se kvantum akce. Proto je druhá série spíše cosi jako Wormhole X-Treme! (Přesto se v ní najdou dobré epizody). Bohužel sledovanost nadále klesala a NBC dala od seriálu ruce pryč.
Třetí sezóna už byla vysílaná v podstatě z milosti, ukončená v půlce po třinácti dílech, přestože sledovanost už byla opět dobrá. Zde zvolený styl byl, věřte nevěřte, military sci-fi. Ke hlavním postavám se zde připojil Michael Ironside (Starship Troopers, Andromeda, Terminátor Salvation) a hraje zde svou obvyklou roli drsného vojáka. Zavede na seaQuestu nové pořádky a brání mír s o to větší drsností. Celá série má, narozdíl od předešlých, také rozsáhlý storyarc.

Navzdory kolísající kvalitě tento seriál nesmí uniknout pozornosti fanouška žánru. Ať už kvůli prvoligovým hercům (Roy Scheider, Jonathan Brandis, Charlton Heston...), drahému looku, nebo propracovanému světu budoucnosti.

Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 31.5.2010 20:32
 

Dexter

ilustrační obrázek

Seriál Dexter je natočen dle knižních předloh spisovatele Jeffa Lindseyho, který nedávno vydal již čtvrtou Dexterovskou knihu.
 

Hlavní postava, kolem které se točí celý seriál, je zaměstnanec Miamského oddělení vražd jménem Dexter Morgan. Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Svůj volný čas tráví s přítelkyní Ritou nebo s nevlastní sestrou Debrou. Je oblíbený u většiny kolegů v práci, nosí jim koblihy a prostě na první pohled zcela normální člověk. Avšak když se setmí, v Dexterovi se aktivují instinkty zabijáka a promění se ve vražednou šelmu. Jeho oběti jsou jiní vrahové a zločinci, kteří unikli rukám spravedlnosti. Kde právní systém selhal, tam zasahuje Dexter.  Jak sám říká, je neschopný cítit jakýkoliv druh emocí a celý jeho osobní život, vztah s Ritou a takzvaní přátelé, jsou pouze maska, za níž skrývá svou pravou tvář, aby pak mohl o samotě beztrestně vypustit na svobodu svého temného společníka.
 

Oběti si Dexter pečlivě vybírá, podle kodexu, jemuž ho naučil jeho pěstounský otec Harry, v minulosti působící jako policejní detektiv v Miami a díky němu by nikdy jen tak pro zábavu nezabil nevinného člověka a skálopevně se svého kodexu drží. Díky tomu s ním vlastně budete i částečně soucítit a třeba i považovat jeho skutky za spravedlivé. V to vlastně částečně věří i Dexter a někde v hloubi duše si myslí, že kdyby svět okolo něj odhalil jeho pravou tvář, třeba by ho i dokázali pochopit.
 

Dexter je vysílán na kabelové televizi Showtime a tudíž se slovem cenzura se tu nějak přehnaně nepočítá a život masového vraha je zde podáván bez jakýchkoliv servítek. Na pozadí hraje také úžasný soundtrack, skvěle podtrhující atmosféru celého seriálu. Spolu s úžasným hereckým výkonem Michaela C. Halla v roli Dextera tvoří tyto věci jeden z nejlepších seriálů všech dob a opravdu by neměl nikomu utéct. Pokud nemáte rádi krev, budete asi trochu trpět, ale z vlastní zkušenosti jsem už viděl, jak se i takové lidi Dexter naprosto pohltil.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 22.5.2010 20:44
 

30 Rock

ilustrační obrázek

Seriál 30 Rock je americký sitcom, který několikrát ustanovil nový rekord v počtu ocenění. Má na svém kontě Zlaté glóby, nesčetně cen Emmy a mnoho dalšího. O co tady jde?
 

30 Rock je dílem americké televizní scénáristky Tiny Fey, která se předtím angažovala ve skečovém pořadu Saturday Night Live, který spočíval v parodování televizního průmyslu, a zakládal si na hostování slavných hvězd. V roce 2006 si Tina Fey na NBC spustila vlastní pořad, který pojednává o… životě a práci televizních scénáristů ve fiktivní show skečového charakteru. 30 Rock je adresa mrakodrapu na Manhattanu, kde NBC sídlí.
 
Tina také hraje hlavní postavu, vrchní scénáristku Liz Lemon. Ta se snaží udržet své spoluscénáristy, před jejichž prací blednou  i výtvory studia Asylum, na uzdě. Zároveň se stará o výstřelky herců, kteří v show účinkují. A do toho se jí snaží poučovat její šéf- byznysmen Jack Donaghy. Jak si má při tom všem ještě najít přítele?
 

V současnosti v zámoří finišuje čtvrtá řada. Během trvání seriálu se v něm objevilo snad nejvíc hvězd ve vedlejších rolích.  Přes Ala Gorea, Jennifer Aniston po Carrie Fisher.
 

Pokud se vyznáte v americké popkultuře, garantuji vám zábavu na úrovni.


Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Geser | 2.5.2010 12:23
 

Fan-Project na FF 2010

ilustrační obrázek

Ano, je to tak, letošní Festival Fantazie se nezadržitelně blíží. I tento rok budeme u toho a to ve větší míře, než kdy předtím, protože budeme zařizovat celé dva dny programu v linii Seriesconu. Program začínáme sestavovat právě v těchto dnech a dáváme možnost každému, kdo by si chtěl udělat přednášku, aby tak učinil. :D Pište nám na fanklubový mail, ale piště klidně i nápady, co byste v našem programu rádi viděli a co vás ze seriálové tvorby nejvíc zajímá.

Pokud jste ještě nikdy žádnou přednášku neměli, chtěli byste si něco připravit, ale nevíte jak na to, rádi vám se vším poradíme. ;)

Naše programové dny jsou 3. a 4. července a uzávěrka přihlašování přednášek je 15.5. Do té doby musí být přednášky přihlášeny v amberu a přihlašuje si přednášku každý přednášející sám. Opět platí, pokud nevíte jak na to, ptejte se. ;)

 

Kategorie: Akce a cony | Autor: Pomeranc | 22.4.2010 18:59
 

Coupling

ilustrační obrázek
Po nedávném How not to live your life jsem se tentokrát rozhodl představit další z dlouhé řady Britcomů a to ne příliš známý počin Stevena Moffata s názvem Coupling (Párování). Toho můžete znát hlavně jakožto autora několika epizod z prvních 4 řad nového Doctora Who. V současnosti převzal otěže nad celou značkou Doctor Who a svým režijním bičem ji popohání kupředu. A to vlastně zároveň vysvětluje hned několik narážek na DW, které se v Coupling vyskytují.
 
Coupling je vlastně takový seriál o tom, jak vést ale hlavně nevést vztah mezi mužem a ženou. Hlavními postavami je šestice přátel, která to má z hlediska vztahů mezi sebou poněkud zamotané. Jane spala se Stevem, Patrick s opravdu velkým… egem, spal se Susan a Sally a asi i se všemi dalšími ženami na planetě, neboť je to takový druhý Barney Stinson, Steve teď chodí se Susan, Jane a Sally jedou po Patrickovi… orientujete se v tom ještě? Ale to by nebyl správný sitcom, kdyby právě díky těmto zamotaným situacím nevznikaly ty nejabsurdnější a zároveň nejvtipnější scény plné nevyřčených, ovšem každému více či méně známých pravd o vztazích, ženách a sexu. Poslední postavou je pak Jeff, který sice nespal prakticky s nikým, ovšem o to více o tom mluví a díky jeho peprným hláškám uslyšíte slova jako prsa a zadek opravdu, ale opravdu často. V jeho podání se však rozhodně neomrzí.
 
Pokud tedy máte rádi HIMYM nebo vám na něm chybí trocha toho pověstného britského humoru, nebo se prostě jednoduše chcete bavit, dejte Coupling určitě šanci. V krajním případě zklamání sice čas strávený sledováním nevracíme, avšak věřím, že to nebude ani potřeba.

Kategorie: Seriálové tipy | Autor: Zoidy | 12.4.2010 15:33
 

Pojďte s námi... znovu na Laser Tag!

ilustrační obrázek
Bylo to super, tak proč to nezopakovat, řekli jsme si na poslední poradě. A tak Vás znovu zveme na fanklubovou akci - na Laser Game! Přijďte si 17. dubna ve 13 hodin zahrát a zablbnout na pražský Zličín.

Cena pro jednu osobu je 139 Kč, pokud nás bude dohromady alespoň 12, zaplatíte jen 99 Kč. Členové Fan-Projectu dostanou ještě navíc slevu, stejně jako každý, kdo dorazí v obleku! :-)

Svou účast prosím potvrďte v komentářích na fóru, na Facebooku, členové mohou samozřejmě i ve členské sekci.

Těšíme se na vás :-)

UPDATE: Sraz v 12:45 ve vestibulu metra Zličín, po Laser Tagu bude následovat přesun do Pizzerie Nová Výhlídka


Kategorie: Akce a cony | Autor: Quinix | 30.3.2010 20:32
 

Přihlášení

Doporučujeme

How I Met Your Mother Gateverse.cz - SG-1/Atlantis/Universe SciFi-Guide.net Chuck Human Target Festival fantazie 2010 Doctor Who CZ Stargate.sk