Přejít na obsah

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

True Blood

Synteticky vyráběná krev umožní upírům prozradit svou existenci. Romanticko-hororový seriál natočený podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris.

The Black Donnellys

Bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého.

Scrubs

Seriál z pera Billa Lawrence, který se stal kultovní záležitostí. Praktikant John ‚J.D.‘ Dorian nastupuje do nemocnice Sacred Heart, je hodně nezkušený,a musí se spolehnout na podporu ostatních.

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

The Guild

Webový seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry.

Dexter

Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Když se ale setmí, promění se ve vražednou šelmu...

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Battlestar Galactica

Lidstvo stvořilo Cylony aby si usnadnilo život na dvanácti koloniích. Cyloni se však vzbouřili a uprchli neznámo kam. Nyní se po desítkách let vracejí. A mají plán...

Navigace

The Guild

ilustrační obrázek

Prvním kouskem v rámci mého nového seriálového koutku navazujícím na přednášku z ConventiConu 2009 „Zoidyho seriálové tipy“ a její plánované pokračování na Festivalu Fantazie speciál 2009 bude seriál The Guild.
 

Jak už by lidem znalým MMO RPG žargonu mohl název napovědět, jedná se o seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry. Ti se ze začátku znají pouze přes internet a o to více je pak zajímavé sledovat, co se stane, když jsou nastalou situací nuceni se konečně konfrontovat tváří v tvář. Hlavní postavou je „healerka“ Codex, která se i ve světle své závislosti a neustálých společenských sabotáží ze stran svých spoluhráčů snaží vést normální život a navázat vztah. Ovšem poté, co se jí u dveří objeví jeden ze spoluhráčů Zaboo, je neúspěch prakticky zaručen.
 

To, co začalo naprosto nevinně, se s příchodem propagačního hudebního klipu „Do you wanna date my avatar“ změnilo v šílenou online mánii, a nejeden člověk si byl nucen svým hříšným podvědomím pouštět tento klip pořád dokola a dokola. Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti. Pokud Vám to však nestačí, tak dalším důvodem ke sledování, zejména pro mužskou část publika, může být autorka seriálu, v poslední době velice populární Felicia Day (Dr. Horrible's Sing Along Blog, Dollhouse, Buffy), zároveň ztvárňující postavu Codex.
 

The Guild je koncipován jako webový seriál s krátkými epizodami v délce asi 3-8 minut. Co je však důležitější, je dostupný zdarma hned přes několik různých kanálu a to např. X-Box live, MSN video, Youtube či oficiální stránky www.watchtheguild.com. Pokud byste však rádi finančně přispěli na tvorbu, je možné si zakoupit i oficiální DVD.
 

Abyste se u tohoto exkluzivního náhledu do pařanovy duše bavili, nemusíte být vůbec jedním z těch, co tráví dlouhé hodiny zabíjením virtuálních kanců, doufaje, že z nich vypadne kus kůže, tolik potřebný k dokončení úkolu. Většina lidí se stejně nakonec do seriálu vžije tak, že s koncem každé epizody hned prahnou po další a říkají si, proč sakra ten Zoidy dělá ty titulky tak pomalu…6.10.2009 23:57, Zoidy, Kategorie: Seriálové tipy

Přihlášení

Doporučujeme

Chuck Human Target Festival fantazie 2010 Gateverse.cz - SG-1/Atlantis/Universe Fringe.sff.cz Stargate.sk Doctor Who CZ Trička ze seríálů