Přejít na obsah

Scrubs

Seriál z pera Billa Lawrence, který se stal kultovní záležitostí. Praktikant John ‚J.D.‘ Dorian nastupuje do nemocnice Sacred Heart, je hodně nezkušený,a musí se spolehnout na podporu ostatních.

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

The Black Donnellys

Bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého.

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

How not to live your life

Don Danbury je… no řekněme „muž“, který se snaží tak nějak prokousat si svou cestu životem a přitom si co nejvíc užít a zároveň toho co nejméně doopravdy udělat...

Battlestar Galactica

Lidstvo stvořilo Cylony aby si usnadnilo život na dvanácti koloniích. Cyloni se však vzbouřili a uprchli neznámo kam. Nyní se po desítkách let vracejí. A mají plán...

True Blood

Synteticky vyráběná krev umožní upírům prozradit svou existenci. Romanticko-hororový seriál natočený podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris.

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

The Guild

Webový seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry.

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

Navigace

The Guild

ilustrační obrázek

Prvním kouskem v rámci mého nového seriálového koutku navazujícím na přednášku z ConventiConu 2009 „Zoidyho seriálové tipy“ a její plánované pokračování na Festivalu Fantazie speciál 2009 bude seriál The Guild.
 

Jak už by lidem znalým MMO RPG žargonu mohl název napovědět, jedná se o seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry. Ti se ze začátku znají pouze přes internet a o to více je pak zajímavé sledovat, co se stane, když jsou nastalou situací nuceni se konečně konfrontovat tváří v tvář. Hlavní postavou je „healerka“ Codex, která se i ve světle své závislosti a neustálých společenských sabotáží ze stran svých spoluhráčů snaží vést normální život a navázat vztah. Ovšem poté, co se jí u dveří objeví jeden ze spoluhráčů Zaboo, je neúspěch prakticky zaručen.
 

To, co začalo naprosto nevinně, se s příchodem propagačního hudebního klipu „Do you wanna date my avatar“ změnilo v šílenou online mánii, a nejeden člověk si byl nucen svým hříšným podvědomím pouštět tento klip pořád dokola a dokola. Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti. Pokud Vám to však nestačí, tak dalším důvodem ke sledování, zejména pro mužskou část publika, může být autorka seriálu, v poslední době velice populární Felicia Day (Dr. Horrible's Sing Along Blog, Dollhouse, Buffy), zároveň ztvárňující postavu Codex.
 

The Guild je koncipován jako webový seriál s krátkými epizodami v délce asi 3-8 minut. Co je však důležitější, je dostupný zdarma hned přes několik různých kanálu a to např. X-Box live, MSN video, Youtube či oficiální stránky www.watchtheguild.com. Pokud byste však rádi finančně přispěli na tvorbu, je možné si zakoupit i oficiální DVD.
 

Abyste se u tohoto exkluzivního náhledu do pařanovy duše bavili, nemusíte být vůbec jedním z těch, co tráví dlouhé hodiny zabíjením virtuálních kanců, doufaje, že z nich vypadne kus kůže, tolik potřebný k dokončení úkolu. Většina lidí se stejně nakonec do seriálu vžije tak, že s koncem každé epizody hned prahnou po další a říkají si, proč sakra ten Zoidy dělá ty titulky tak pomalu…6.10.2009 23:57, Zoidy, Kategorie: Seriálové tipy

Přihlášení

Doporučujeme

Trička ze seríálů Justified Gateverse.cz - SG-1/Atlantis/Universe Chuck Human Target Doctor Who CZ BSG.cz - Battlestar Galactica How I Met Your Mother