Přejít na obsah

The Guild

Webový seriál zabývající se skupinou (guildou) šesti poněkud ujetých pařanů a pařanek jisté nejmenované online hry.

Supernatural

Pokud by se dal seriál Supernatural popsat jednou větou, tak by se dalo říct, že v něm dva bratři, Sam a Dean Winchesterovi, loví démony a bojují se zlem. Tak jednoduché to ovšem není.

Řím

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Battlestar Galactica

Lidstvo stvořilo Cylony aby si usnadnilo život na dvanácti koloniích. Cyloni se však vzbouřili a uprchli neznámo kam. Nyní se po desítkách let vracejí. A mají plán...

The Black Donnellys

Bratři Donnelliovi patří k irské rodině s dlouhou mafiánskou historií. Po smrti svého otce jsou však nuceni začít se spoléhat pouze jeden na druhého.

Babylon 5

Piše se rok 2258. Lidstvo kolonizuje přilehlé hvězdné systémy a stává se z něj hráč, jehož síla se nedá v galaxii brát na lehkou váhu. Anebo si to alespoň myslí...

True Blood

Synteticky vyráběná krev umožní upírům prozradit svou existenci. Romanticko-hororový seriál natočený podle knižní série o Sookie Stackhouse, bestselleru autorky Charlaine Harris.

Dexter

Dexter tajně žije dvojí život. Ve dne je uznávaný a dokonce jeden z nejlepších soudních expertů na krev a krevní stříkance. Když se ale setmí, promění se ve vražednou šelmu...

ST: Deep Space 9

Po mnoha letech okupace planety Bajor se nepřátelští Cardassiané konečně stahují. Na vesmírnou stanici, se nyní dostává velitel z Hvězdné flotily, aby zdevastovanému lidu Bajoru pomohl.

Scrubs

Seriál z pera Billa Lawrence, který se stal kultovní záležitostí. Praktikant John ‚J.D.‘ Dorian nastupuje do nemocnice Sacred Heart, je hodně nezkušený,a musí se spolehnout na podporu ostatních.

Navigace

Řím

ilustrační obrázek

Píše se rok 49 před Kristem. Julius Caesar dokončil válku proti Germánii, a celý Řím čeká, jak se ambiciózní politik zachová...

Zdá se vám to povědomé? Aby ne, určitě jste to brali ve škole. V roce 2005 se natočila seriálová adaptace tohoto příběhu, s prostým názvem Řím. Ve dvou sériích mapuje životy římských patricijů i plebejců v průběhu několika dekád, a končí v okamžiku, kdy Gaius Octavianus usedne jako princeps na trůn.

Mezi spoustou historických postav se vinou i osudy dvou hlavních hrdinů- římských legionářů, kteří byli v Caesarově vojsku. On sám se o nich jmenovitě zmiňuje ve svých Zápisích o válce galské. Jsou to Lucius Vorenus a Titus Pullo.

Seriál Řím je úchvatný především z hlediska kulis. Pro jeho potřeby bylo postaveno kupříkladu římské fórum o poloviční velikosti toho původního. Bohatě zdobené dobové kostýmy či skupina vojáků-komparzistů skutečně vycvičených v boji. To vše působí majestátně a zároveň autenticky.

Připravte se také na střet kultur. Naší a tehdejší. Neplatí téměř žádná tabu, vše je tu ukazováno zcela naturalisticky. Od homosexuality po pití býčí krve.

Co také nesmím opomenout je výborné herecké obsazení. Lucia Vorena ztvárnil známý Kevin McKidd (Cestovatel, Chirurgové), a prostopášného Marka Antonia zase James Purefroy (The Philanthropist).

Možná si říkáte, že seriál o historických událostech vás nemá šanci z příběhového hlediska překvapit. Ale to je omyl. Právě naši dva legionáři se vždycky nějak připletou k dění, a přímo či nepřímo chod dějin ovlivní.
27.12.2009 12:22, Geser, Kategorie: Seriálové tipy

Přihlášení

Doporučujeme

Trička ze seríálů SciFi-Guide.net Doctor Who CZ Festival fantazie 2010 Stargate.sk Human Target Eureka | Heuréka - město divů Fringe.sff.cz